Allegro rozpoczyna współpracę z siecią Pakersi

Pakersi

Opublikowane w dniu 24.02.2022r.

Ogólnopolska sieć punktów kurierskich Pakersi została nowym partnerem biznesowym internetowej platformy handlowej. Kontrakt zakłada rozwój usług nadań przesyłek w punktach marki Pakersi, przez firmy sprzedające na Allegro. Ponadto dzięki rozpoczętej właśnie współpracy, klienci indywidualni zyskają możliwość odbioru zamówień w ponad 100 lokalizacjach w całym kraju.

Współpraca Allegro i sieci Punktów Kurierskich Pakersi pozwoli klientom marki nie tylko na korzystanie z dodatkowych punktów nadań i odbiorów przesyłek w Allegro One Punkty, Pakersi. To także możliwość skorzystania z usług dodatkowych, takich jak zabezpieczenie towaru, pakowanie przesyłek, nadanie do wysyłki czy wydruk i przyklejanie etykiet.

Z kolei Klienci indywidualni zyskują możliwość odbioru przesyłek zamówionych z Allegro o dogodnej dla siebie porze, bez umawiania się z kurierem. Zapewnia to wygodę odbioru w profesjonalnym punkcie świadczącym usługi kurierskie. - Skorzystanie z możliwości odbioru w punkcie jest rozwiązaniem wybieranym przez klientów coraz częściej również ze względu na redukcję śladu węglowego - mówi Kamil Kik, prezes zarządu sieci punktów kurierskich Pakersi. - Jako podmiot działający na polskim rynku bierzemy odpowiedzialność za otaczające nas środowisko i wspieramy wszelkie działania zmierzające do jego ochrony - dodaje.

Współpraca Allegro i Pakersi wpisuje się w aktualną sytuację rynkową – wzrastający popyt na usługi kurierskie – i jest elementem biznesowej strategii rozwojowej sieci. W ostatnim roku marka uzyskała 45% udziału w otwarciach nowych placówek w branży. Zwiększyła sprzedaż o 286%. Obecnie niemal w każdym tygodniu na mapie Polski pojawia się kolejna placówka sieci aktywnie działającej na rynku od niemal 10 lat.

Allegro jest platformą zakupów online pierwszego wyboru dla polskich konsumentów, osiągającą wysoki wzrost przychodów, rentowność i przepływy pieniężne przy dużej skali działalności. Grupa prowadzi wiodącą platformę handlową typu marketplace w Polsce, jaką jest Allegro.pl, oraz porównywarkę cenową Ceneo.pl. Jako najbardziej rozpoznawalna marka e-commerce i największy podmiot prowadzący działalność w branży handlu detalicznego artykułami niespożywczymi w Polsce pod względem GMV, Allegro.pl jest również jednym z 10 największych portali e-commerce na świecie oraz należy do 100 największych portali internetowych na świecie pod względem miesięcznej liczby wizyt. Sprzedaż realizowana przez firmy za pośrednictwem platformy e-commerce typu marketplace Allegro.pl obejmuje następujące kategorie produktowe: elektronika, dom i ogród, sport i turystyka, produkty dla dzieci, motoryzacja, moda i obuwie, zdrowie i uroda, książki, multimedia, kolekcje i sztuka oraz supermarket. Platforma Allegro.pl umożliwia sprzedaż nowych produktów przede wszystkim firmom prowadzącym działalność w formule biznes-klient i przyciąga średnio 21 mln internautów miesięcznie, co odpowiada 66% mieszkańców Polski w wieku 16 lat lub więcej oraz 78% wszystkich użytkowników Internetu w Polsce. W 2021 Allegro uruchomiło zieloną sieć logistyczną One by Allegro, w tym kilkaset punktów nadań i odbioru oraz ponad 1000 zielonych automatów One Box by Allegro.

Integrację technologiczną i oprogramowanie, umożliwiające współpracę między Pakersi i Allegro zapewniła firma Smart Points. – W oferowanym przez nas rozwiązaniu gramy w jednym zespole z przewoźnikami i sklepami detalicznymi, aby jak najlepiej wyjść naprzeciw oczekiwaniom konsumentów e-commerce. Sieć punktów nadawczo-odbiorczych (tzw. PUDO), którą w ten sposób tworzymy, to swoisty pomost pomiędzy światem online i offline, dzięki któremu wszyscy odnoszą korzyści. Konsumenci zyskują możliwość wyboru lokalizacji odbioru wg swoich (często bardzo indywidualnych) kryteriów, przewoźnicy optymalizują swoje sieci dostaw, a sklepy przyciągają klientów zyskując szansę na dodatkowy przychód ze swojej podstawowej działalności – wyjaśnia Wojciech Kliber, członek zarządu Smart Points.

Podkreśla, że zgodnie ze statystykami nawet 40% klientów e-commerce, odbierających lub nadających swoje przesyłki w sklepie stacjonarnym, dokonuje przy okazji dodatkowego zakupu.

Marka Pakersi dostarcza sprawdzonych i efektywnych rozwiązań w obszarze usług kurierskich. Pakersi to wiarygodny partner biznesowy, któremu zaufały setki podmiotów. Jest to jedyna sieć w branży nagrodzona Laurem Konsumenta i Gazelami Biznesu. Tym, co wyróżnia markę na tle konkurencji, jest strategiczne podejście do procesu pozyskiwania Klientów. Punkty kurierskie Pakersi to miejsca, w których mogą oni bezpiecznie i w sposób wygodny nadać oraz odebrać przesyłki - zarówno krajowe, jak i zagraniczne, zamówić kuriera do domu czy skorzystać z dodatkowych usług, takich jak np. pakowanie paczek.