Franczyza Pakersi

Zarabiaj nawet 5 - 20 tys./mies. Otwórz Własny Punkt Kurierski.

 • Inwestycja finansowana nawet w 100% z dotacji
 • Otwórz własny biznes i odnieś sukces. Dla 94% naszych Franczyzobiorców branża kurierska to nowość.
 • Jesteś pod stałą opieką. Bierzesz udział w szkoleniach podnoszących jakość pracy i poziom Twojej wiedzy.

Skorzystaj z efektywnego modelu biznesowego, wielokrotnie sprawdzonego przez blisko 100 Punktów Kurierskich Pakersów.

Zarabiaj nawet 5-20 tys./mies, Twój zarobek zależy od Ciebie

Punkt Kurierski może przynieść nawet 5 -20 tys. złotych miesięcznie. Najlepsze punkty potrafią regularnie zarabiać znacznie więcej.

Dowiedz się więcej

Otrzymaj jasne i przejrzyste zasady współpracy

Jedna, korzystna i przejrzysta umowa daje Ci dostęp do wielu przewoźników, np.: InPost, DHL, FedEx. Ustalasz własne ceny, aby maksymalizować zyski.

Dowiedz się więcej

Odbierz sprzęt, szkolenia i pełne wsparcie w prowadzeniu Punktu.

Skorzystaj z efektywnego modelu biznesowego, wielokrotnie sprawdzonego przez blisko 100 Punktów Kurierskich Pakersów.

Dowiedz się więcej

Załóż własny Punkt nawet w 10-14 dni roboczych!

Zaledwie 10-14 dni roboczych, przy sprawnej komunikacji, wystarczy na uruchomienie Punktu Kurierskiego.

Dowiedz się więcej

"91% Klientów poleciłoby usługi Pakersów swoim znajomym"

-badanie Klientów metodą NPS

Jak działa franczyza punktu kurierskiego

Punkty kurierskie to pośrednicy przyjmujący od Klientów biznesowych i indywidualnych zlecenia na usługi kurierskie.

Przesyłki są dostarczane za pośrednictwem kurierów takich jak FedEx, DHL, InPost, UPS, Hellmann Worldwide Logistics i innych. Najlepiej radzą sobie punkty kurierskie działające w sieciach takich jak Pakersi.

Zostając Naszym Partnerem, korzystasz z doświadczenia najstarszej franczyzy w branży kurierskiej. Zaufały nam już tysiące Klientów, a aż 91% osób poleciłoby nasze usługi swoim znajomym. Jako jedyna firma z branży zostaliśmy również wyróżnieni godłem Laur Konsumenta – Odkrycie 2020.

Chcesz otworzyć własny biznes? Marzy Ci się punkt wysyłki paczek? A może chcesz wreszcie zostać własnym szefem i uwolnić się od etatu? Skontaktuj się z Nami, dołącz do franczyzy Punktów Kurierskich Pakersi i zacznij zarabiać!

Dołącz do Pakersów »

Oczekiwane Zarobki Punktu Kurierskiego

Prawidłowo prowadzony Punkt Kurierski, prowadzący skuteczne działania marketingowe, powinien generować solidne zyski już po kilku miesiącah działalności.16.206,08 złotych miesięcznie – taką marżę zakładamy w prawidłowo prowadzonym Punkcie kurierskim z odpowiednim rozkładem przesyłek.
Jak to możliwe ?

 1. Zarobki z własnej działalności jako broker kurierski zależą od wysokości marży oraz od Twojego zaangażowania w prowadzenie Punktu Kurierskiego.
 2. Samodzielnie ustalasz ceny sprzedaży, optymalizując marże zależnie od lokalnej konkurencji. Swoboda w ustalaniu cen sprzedaży to wyróżnik Pakersów.
 3. Cena za wysyłkę paczki dla Ciebie wynosi nawet poniżej 5,65 zł brutto - Klient zapłaci Ci za to dużo więcej.
 4. Pomagamy w tworzeniu cenników dla Klientów indywidualnych oraz ofert dla Klientów biznesowych.

Chcesz poznać szczegółowe informacje dotyczące rozkłądu wysyłek Punktu Kurierskiego Pakersi, który pozwala na uzyskanie marży 16.206,08 zł miesięcznie tylko na Klientach indywidualnych?

Skontaktuj się z nami »

Dlaczego warto założyć własny punkt kurierski z franczyzą Pakersi?

Co zyskujesz dołączając do Pakersów?

 • Największy pakiet szkoleń w branży Szczegóły »
 • Oferujemy największy pakiet szkoleń ze wszystkich sieci punktów kurierskich obecnych na polskim rynku.

  Przed uruchomieniem swojej placówki przejdziesz 3-dniowe szkolenie (teoria + praktyka), na którym poznasz branżę kurierską od podszewki, nauczysz się obsługi systemu nadawczego oraz poznasz skuteczne metody pozyskiwania Klientów.

  Po uruchomieniu swojego Punktu Kurierskiego, weźmiesz udział w 30-dniowym Treningu Sprzedażowym.

  Szkolenia odbywają się cyklicznie i mogą w nich brać udział również Twoi pracownicy.

  Nowość: Teraz organizujemy również dodatkowe warsztaty dla franczyzobiorców.

 • Możliwość udzielenia wyłączności terytorialnej Szczegóły »
 • Obawiasz się, że tuż po otwarciu swojego Punktu Kurierskiego Pakersi po drugiej stronie ulicy pojawi się kolejny? Nic bardziej mylnego!

  W miejscowościach do 10 tys. mieszkańców zapewniamy możliwość uruchomienia tylko jednego lokalu, natomiast w większych gwarantujemy oddalenie punktów minimum 1 km od siebie (do negocjacji).

 • Otwarty Model Franczyzowy Szczegóły »
 • Otwarty Model Franczyzy pozwala Ci samodzielnie ustalać ceny, aby pokonać lokalną konkurencję i maksymalizować zyski.

  Ponadto możesz korzystać z wybranych przez siebie firm świadczących usługi marketingowe, księgowe czy dostarczających materiały pakowe.

  Traktujemy się po partnersku i nie zmuszamy Cię do zaopatrywania się u nas.

 • Oszacowanie potencjału lokalizacji Szczegóły »
 • Analiza biznesowa pozwala oszacować opłacalność biznesu w danym mieście oraz wybrać najlepszą lokalizację w tej miejscowości.

  Przeprowadzimy analizę razem z Tobą i doradzimy, gdzie najlepiej otworzyć swój własny Punkt Kurierski. Nasze „najgorętsze” miasta, w których szukamy Partnerów to m.in. Opole, Gorzów Wielkopolski, Tarnów, Jaworzno, Nowy Sącz, Głogów, Siemianowice Śląskie. W wielu przypadkach możliwe jest jednak skuteczne prowadzenie punktu nawet w miejscowości liczącej tylko 3.000 mieszkańców.

 • Skuteczne materiały marketingowe Szczegóły »
 • Twój Punkt Kurierski zostanie wyposażony w pakiet materiałów marketingowych takich jak:

  - 5000 ulotek,

  - 250 wizytówek imiennych,

  - 250 wizytówek ogólnych,

  - banner reklamowy 200x100 cm,

  - wydrukowany cennik i 2 plakaty reklamowe

  - dostęp do stale powiększanej bazy zdjęć, grafik i projektów do wykorzystania w działaniach marketingowych,

  - indywidualny projekt witryny.

  Co więcej, zapewnimy Ci promocję w sieci – własną stronę internetową, firmową pocztę, oznaczenie punktu na mapie na głównej stronie Pakersów, fanpage na Facebooku oraz wizytówkę w Google. Dzięki temu Twoi Klienci bez problemu znajdą Twój punkt.

 • Reklamę sieci z efektami nagrodzonymi Laurem Konsumenta Szczegóły »
 • Dzięki ogólnopolskiej reklamie promująca sieć Punktów Kurierskich Pakersi docierającej milionów osób, Pakersi stali się najbardziej rozpoznawalną marką w branży, co udowadnia odznaczenie Laurem Konsumenta, które uzyskaliśmy jako jedyna w Polsce sieć Punktów Kurierskich.

  Ponadto możemy zaoferować prowadzenie dodatkowej, dedykowanej reklamy w mediach społecznościowych i Google Ads (prowadzenie wymaga dodatkowego budżetu na opłacenie mediów) oraz okazjonalne materiały reklamowe (na przykład na Dzień Matki, Dzień Dziecka czy święta) – to wszystko zapewni Ci franczyza Punktu Kurierskiego Pakersi.

 • Umowy z największymi krajowymi i międzynarodowymi przewoźnikami Szczegóły »
 • Dołączając do sieci franczyzowej Pakersi zyskujesz dostęp do sprawdzonych firm kurierskich – FedEx, TNT, InPost, Hellmann Worldwide Logistics, AmbroExpress, DHL i innych. Dzięki temu możesz zaoferować swoim Klientom indywidualnie dobrane oferty, których nie otrzymają nigdzie indziej.

 • Wyposażenie lokalu Szczegóły »
 • W ramach pakietu startowego otrzymujesz:

  - biurko Jysk Mesinge lub podobne

  - fotel Jysk Billum lub podobny

  - dwa krzesła Jysk Kastrup lub podobne dla Klientów,

  - regał magazynowy,

  - stół do pakowania z dyspenserem folii,

  - profesjonalną wagę magazynową.

 • Aranżacja punktu wewnątrz i na zewnątrz Szczegóły »
 • Dostaniesz od nas szczegółowe wytyczne dotyczące aranżacji punktu wewnątrz i na zewnątrz – projekty graficzne wyklejek na witrynę i ściany, szyldy oraz wydrukowane cenniki.

 • Materiały do pakowania Szczegóły »
 • Każdy Punkt Kurierski Pakersi wyposażony jest w materiały pakownicze takie jak folia bąbelkowa, 24 rolki markowej taśmy pakowej, 6 rolek folii strech, 50 foliopaków czy kartony. Umieszczone są one na tzw. gorącym regale znajdującym się za stanowiskiem pracy – to dodatkowy „pracownik”, który pomoże zwiększyć Ci Twoje zyski.

 • Licencję na wyróżniające się logo i branding Szczegóły »
 • Pakersi to bez wątpienia jedna z niewielu franczyz punktów kurierskich z tak silnie wyróżniającym się brandingiem i logotypem. Dzięki temu szybko zapada on w pamięć i zapisuje się w świadomości potencjalnych Klientów. Jako jedyna w branży została wyróżniona również Laurem Konsumenta – Odkrycie 2020.

Chcesz wiedzieć więcej?
Zadzwoń 732 739 734

Ponadto otrzymujesz

 • Know-how, czyli sprawdzony sposób na biznes – niezbędna wiedza, która pozwoli Ci na pewny start własnego biznesu. Nasz model biznesowy sprawdziliśmy już w ponad 100 punktach w całej Polsce – przerobiliśmy każdy problem za Ciebie.
 • Sprzęt – w ramach pakietu startowego otrzymasz sprzęt taki jak laptop, drukarka oraz skaner kodów.
 • Otwarty Model Franczyzowy – duża swoboda działania w podejmowaniu własnych decyzji biznesowych. Ustalaj własne ceny, aby przejąć Klientów konkurencji lub zwiększyć zarobki uzyskiwane z każdej wysłanej paczki. 
 • Dostęp do umów z przewoźnikami – Aby wysłać przesyłkę, potrzebujesz firmy kurierskiej.  Próbując otworzyć samodzielny punkt kurierski (poza franczyzą), część firm kurierskich nie zgodzi się nawet na podpisanie z Tobą umowy. 
 • Licencja na system nadawczy – zapewniamy Ci zintegrowany system nadawczy, dzięki któremu zaoszczędzisz czas dokonując szybkiej wyceny u wielu przewoźników jednocześnie. To całe oprogramowanie, jakiego potrzebujesz.
 • Opiekuna Wdrożenia – wiemy, że początki bywają trudne. Dlatego już na samym starcie otrzymasz kontakt do Opiekuna Wdrożenia, który pomoże Ci załatwić wszelkie formalności i pokonać pierwsze przeszkody stojące na drodze do sukcesu. 
 • Zespół Opiekunów – podczas całego okresu współpracy możesz liczyć na pomoc i wsparcie zespołu Opiekunów, którzy odpowiedzą na każde Twoje pytanie. Będziesz mógł skontaktować się z nimi poprzez dedykowaną dla Franczyzobiorców infolinię lub przez panel w systemie nadawczym.

Czego oczekujemy?

Nawet najlepszy model biznesowy nie sprawdzi się bez Twojego zaangażowania. Z tego powodu stawiamy Franczyzobiorcom konkretne wymagania.  

Wynajęcia lub adaptacji własnego lokalu ok. 20-30m2 na parterze i z parkingiem.
 • Odbycia pakietu szkoleń (w naszej Centrali lub przez Internet).
 • Zaangażowania w bieżącą pracę, szczególnie w ofertowanie Klientów Biznesowych. ?
 • Twoja praca w Punkcie będzie polegała na przyjmowaniu zleceń na wysyłki od Klientów Indywidualnych, którzy przyjdą do punktu i wydawania im paczek oraz na ofertowaniu Klientów Biznesowych. Sukces jest zależny przede wszystkim od skuteczności i efektów Twoich własnych działań!
 • Założenia działalności gospodarczej (z naszą pomocą, za darmo i przez Internet).
 • Wkładu finansowego na wyposażenie lokalu i opłaty związane z uruchomieniem punktu.

Otwórz punkt kurierski »

Jak założyć punkt kurierski?

 

1Zrób analizę biznesową z pomocą naszych opiekunów. ?

Jeśli zastanawiasz się czy w Twojej miejscowości warto otwierać Punkt Kurierski, skontaktuj się z nami.

Jeśli we wstępnej rozmowie wspólnie stwierdzimy, że to biznes dla Ciebie, przeprowadzimy analizę opłacalności biznesu w Twojej miejscowości (również małe miasto).

Nasze „najgorętsze” miasta, w których szukamy Partnerów to m.in. Opole, Gorzów Wielkopolski, Tarnów, Jaworzno, Nowy Sącz, Mysłowice, Głogów, Siemianowice Śląskie, Pabianice. W wielu przypadkach możliwe jest jednak skuteczne prowadzenie punktu nawet w miejscowości liczącej tylko 3.000 mieszkańców - skontaktuj się, przeprowadzimy analizę dla Twojego miasta.

2Znajdź lokal do wynajęcia lub udostępnij własny.
3Załóż działalność gospodarczą.
4Podpisz jedną, prostą umowę partnerską, która da Ci dostęp do obniżonych cenników największych sieci kurierskich takich jak np. DHL, FedEx czy InPost. ?

Aby maksymalnie skrócić czas otwarcia punktu, podpisujesz tylko umowę franczyzy z siecią Pakersi. My zajmujemy się negocjacjami z przewoźnikami. W niektórych przypadkach jest to obecnie jedyna możliwość na korzystanie z usług danego przewoźnika, ponieważ przewoźnicy nie chcą już przyjmować nowych brokerów kurierskich.


5Weź udział w pakiecie szkoleń wprowadzających w branżę kurierską od podstaw i pokazujących pracę punktu w praktyce.
- Szkolenie od podstaw
- Możliwość poprowadzenia szkoleń przez Internet 
6Wystrój lokal zgodnie z naszym sprawdzonym projektem.
7 Otwórz własny Punkt Kurierski i ciesz się z pierwszych Klientów!

Otwórz własny Punkt Kurierski »

Nasi partnerzy

Koszty

Jako pierwszy biznes polecamy Punkt Paczek, ponieważ jest biznesem niskokosztowym.

Otwarcie i zatowarowanie własnego sklepu czy restauracji to koszt co najmniej kilkuset tysięcy złotych. Do tego dochodzą jeszcze wysokie opłaty miesięczne za czynsz, pracowników i zaopatrzenie (kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie).

Koszty otwarcia Punktu Kurierskiego są znacznie niższe i zawierają:

 • Bogaty pakiet szkoleniowy dla Ciebie i Twoich pracowników
 • Zestaw materiałów szkoleniowych
 • Możliwość udzielenia wyłączności terytorialnej
 • Startowy zestaw marketingowy
 • Laptopa
 • Drukarkę
 • Skaner kodów
 • Reklamę sieci na cały kraj
 • Wyposażenie lokalu (w tym materiały pakownicze)
 • Pomoc Opiekuna Wdrożenia
 • Licencje na znak towarowy i branding
 • System do nadawania przesyłek kurierskich
 • Teraz Bonus: 30-dniowy program szkoleniowy

Koszty licencyjne zwykle zamykają się w kwocie 16.000 PLN   netto przy standardowym wystroju lokalu. 

Uwaga: w zależności od lokalizacji koszt może być nawet w 100% pokryty z dofinansowań unijnych, rządowych lub samorządowych. Skontaktuj się i poznaj szczegóły »

Wymagane miesięczne stałe opłaty z tytułu utrzymania franczyzy to jedynie 200 zł przeznaczanych na Fundusz Rozwojowy.

 

 

Franczyza Pakersi - Opinie

Najczęściej Zadawane Pytania

FAQ

 • Jak otworzyć punkt kurierski?

  Najłatwiejszym sposobem jest skorzystanie z franczyzy. Dołączając do sieci Punktów Kurierskich Pakersi zyskujesz niezależność, jaką daje prowadzenie własnego biznesu oraz potrzebną pomoc organizacyjną i merytoryczną. Zobacz szczegóły »

  Chcesz poznać szczegóły oferty franczyzy Punktu Kurierskiego Pakersi? Zadzwoń  732 739 734 lub wypełnij formularz kontaktowy.

 • Ile zarabia punkt kurierski?

  Prawidłowo prowadzony Punkt Kurierski (zgodnie z naszymi wskazówkami i poradami) powinien przynosić miesięczny dochód w wysokości od 5.000,00 zł w górę. Najlepsze punkty zarabiają regularnie nawet ponad 20.000,00 zł miesięcznie. Dowiedz się więcej »

  Zarobki z własnej działalności jako broker kurierski zależą od wysokości marży (w Pakersach marża może być wyższa niż w innych sieciach franczyzowych, dzięki bardzo niskim cenom przewozu i możliwości dostosowania ceny sprzedaży do lokalnych warunków) oraz od zaangażowania Partnera prowadzącego dany Punkt Kurierski.

 • Ile kosztuje otwarcie Punktu Kurierskiego?

  Franczyza Punktu Kurierskiego Pakersi to koszt ok. 16.000 zł netto i w wielu przypadkach może być w 100% pokryty z dofinansowań unijnych, rządowych lub samorządowych.

  W tej cenie jest część wyposażenia lokalu (np. meble, waga kurierska, a część wymaga uzupełnienia, np. dowolny komputer czy opcjonalnie kasa fiskalna - szczegóły u Managerów ds. Rozwoju sieci). Zobacz, z czego wynikają koszty »

  Koszty te muszą pokryć między innymi takie elementy jak wyposażenie lokalu, kupno systemu informatycznego, szkolenia czy działania marketingowe. We franczyzie są one znacznie mniejsze, ponieważ część kosztów dzieli się na całą sieć.

   

 • Dlaczego muszę ponieść opłatę wstępną?

  W każdej firmie trzeba ponieść koszty otwarcia biznesu związane np. z wyposażeniem lokalu. W przypadku punktów kurierskich Pakersi, koszt może być nawet w 100% pokryty z dofinansowań unijnych, rządowych lub samorządowych.

  We franczyzie Pakersów część kosztów dzieli się na całą sieć. Mimo że Punkt Kurierski to biznes niskokosztowy w porównaniu np. z restauracją czy własnym sklepem, to trzeba ponieść koszty związane np. z dostosowaniem lokalu, licencjami, materiałami marketingowymi czy wyposażeniem punktu. Koszt założenia firmy kurierskiej z Pakersami można „wrzucić w koszty” obniżając podstawę opodatkowania. Warto zauważyć, że — w przeciwieństwie do franczyzy sklepu nawet w małym mieście — franczyza punktu paczek nie wymaga poniesienia kosztów zatowarowania, które w przypadku sklepu mogą wynosić nawet kilkaset tysięcy złotych.

 • Ile pieniędzy potrzeba, aby otworzyć Punkt Kurierski?

  Jeśli zdecydujesz się na franczyzę Punktu Kurierskiego Pakersi, to opłata początkowa w wysokości 16.000 zł netto pokryje wszystkie potrzebne na start elementy. Koszt ten może być nawet w 100% pokryty z dofinansowań unijnych, rządowych lub samorządowych.Dowiedz się więcej »

  W skład pakietu startowego wchodzą między innymi takie elementy jak meble (biurko, fotel obrotowy i dwa fotele dla Klientów), waga, materiały pakownicze (1 szt. folii bąbelkowej, 6 szt. folii streczowej, 36 szt. taśmy pakowniczej), szkolenia wstępne, licencję na system nadawczy czy wstępny pakiet materiałów marketingowych (ulotki, wizytówki, tablice reklamowe). Ta kwota nie obejmuje ewentualnego remontu lokalu, który jest sprawą indywidualną.

 • Ile trwa założenie Punktu Kurierskiego?

  Przy sprawnej komunikacji jesteśmy w stanie założyć Punkt Kurierski nawet w 10-14 dni roboczych. Sprawdź szczegóły »

  Wystarczy podpisanie jednej umowy, która daje dostęp do systemów wielu przewoźników. Po jej podpisaniu przejdziesz szkolenia, a Opiekun Wdrożenia poprowadzi Cię krok po kroku przez cały proces, aby założenie punktu było jak najszybsze. Świadczymy pełną pomoc między innymi w wyborze lokalizacji (jeszcze przed podpisaniem umowy) czy tworzeniu cenników dostosowanych do lokalnej konkurencji.

 • Jak duży lokal wymagany jest na potrzeby Punktu Kurierskiego?

  Twój Punkt Kurierski Pakersi powinien mieć powierzchnię 20-30 m2, jednak nie powinien być większy niż 50 m2. Sprawdź dlaczego »

  Lokal Punktu Kurierskiego powinien znajdować się na parterze, mieć powierzchnię min. 20 m2, a najlepiej około 30 metrów - wtedy jest wystarczająco dużo miejsca na wydzielenie małego magazynu. Lokale większe niż 50 metrów mogą wyglądać pusto. Przed Punktem Kurierskim powinien znajdować się parking. Lokal na Punkt Kurierski powinien mieć witrynę.

 • Czy Punkt Kurierski może być dodatkiem do innej działalności?

  Oczywiście. Jeśli prowadzisz już własną działalność, możesz w łatwy sposób zaadaptować swój lokal i otworzyć w nim Punkt Kurierski Pakersi. To idealne rozwiązanie pozwalające na jeszcze większą maksymalizację zysków z prowadzenia własnego biznesu.

 • Dlaczego franczyza a nie własna działalność?

  Pakersi to sieć Punktów Kurierskich, która działa od 2011 roku. Nasi Franczyzobiorcy mogą liczyć na stałe wsparcie Opiekunów, szkolenia oraz atrakcyjne stawki u sprawdzonych przewoźników, których nie uzyskasz jako samodzielny broker usług kurierskich. Sprawdź, co jeszcze zyskujesz »

  Oferujemy znacznie niższe stawki przewozu niż możesz wynegocjować u przewoźników prowadząc własny Punkt Kurierski. Ponadto Opiekunowie od podstaw wdrożą Cię w branżę. Branża brokerów kurierskich jest biznesem sieciowym. Samodzielnie nie wynegocjujesz z przewoźnikami takich stawek, jakie udało się wynegocjować całej sieci nadającej tysiące przesyłek. Do tego część przewoźników może odmówić Ci podpisania umowy, ponieważ niechętnie dopuszczają do biznesu nowych brokerów niezwiązanych z żadną siecią. Ponadto działając w ponad 100 lokalizacjach od 2011 roku przerobiliśmy już wszystkie problemy, które mogą się pojawić. Nasi Opiekunowie służą pomocą zarówno podczas wdrożenia, jak i przy bieżącej pracy. Wysyłka żywego barana do USA? Transport wieprzowiny do Zjednoczonych Emiratów Arabskich? Odbiór towaru po godzinach pracy? Wypełnienie dokumentów celnych? Zapakowanie opon w taki sposób, żeby kilkukrotnie obniżyć koszt wysyłki? Dla naszych Opiekunów to żaden problem.

 • Czym jest Otwarty Model Franczyzowy?

  Pakersi współpracują z każdym Franczyzobiorcą na zasadach partnerskich. Właśnie dlatego, wprowadziliśmy Otwarty Model Franczyzowy, który daje Naszym Partnerom dużą swobodę działania w wielu kwestiach. Dowiedz się więcej »

  Otwarty Model Franczyzowy pozwala działać Ci na terenie całego kraju i samodzielnie ustalać ceny, aby pokonać lokalną konkurencję. Możesz również korzystać z własnych usług marketingowych lub kupować materiały pakowe na własną rękę, bez naszego pośrednictwa. Konkurencyjne firmy franczyzowe mogą wymuszać na Tobie określone działania (np. konieczność zakupów tylko w centrali po zawyżonych cenach), wprowadzać ograniczenia terytorialne (np. zakaz pozyskiwania Klientów z określonych lokalizacji lub przejmowanie Klientów, którzy zmieniają siedzibę) czy wymuszać stosowanie jednolitych cen w całej Polsce (podczas gdy np. brak konkurencji na lokalnym rynku umożliwiałby większe zarobki). W Pakersach podchodzimy do Franczyzobiorców po partnersku i nie narzucamy takich wymagań. Lata doświadczenia nawet w małych miastach pokazały, że w branży kurierskiej cena bardzo mocno zależy od lokalnych uwarunkowań, a odpowiednie ustalenie cennika pozwala przejąć Klientów lokalnej konkurencji lub znacząco podnieść zarobki uzyskiwane z każdej wysłanej paczki.

 • Jakie są stałe koszty prowadzenia punktu paczkowego?

  Prowadząc własną działalność, niezależnie od tego czy jest to Punkt Kurierski czy lokal gastronomiczny, trzeba liczyć się z kosztami takimi jak opłaty związane z zatrudnieniem pracownika (jeśli chcesz go zatrudniać), bieżącymi rachunkami czy składkami ZUS. W Pakersach jedyną stałą opłatą jest Fundusz marketingowo-rozwojowy.Dowiedz się więcej »

  Do stałych kosztów prowadzenia Punktu Kurierskiego Pakersi należy wliczyć koszty związane z wynajęciem lokalu, rachunkami za telefon i Internet, obsługą księgową, zatrudnieniem pracownika (jeśli chcesz go zatrudniać) czy opłaceniem składek ZUS. Te koszty pojawią się niezależnie od tego, czy dołączysz do franczyzy punktów kurierskich, czy otworzysz własny punkt paczek. Jedyną obowiązkową opłatą stałą w Pakersach jest Fundusz marketingowo-rozwojowy. Pozostałe koszty zależą między innymi od ilości wysyłek, które zostały nadane w danym miesiącu z Twojego punktu.

 • Na czym polega prowadzenie punktu?

  Punkty Kurierskie (punkty paczek) to pośrednicy przyjmujący od Klientów zlecenia na usługi kurierskie. Nie musisz mieć własnego samochodu ani magazynu. Sprawdź, szczegóły »

  Twoja praca w punkcie będzie polegała na przyjmowaniu zleceń na wysyłki od Klientów Indywidualnych, którzy przyjdą do punktu oraz na ofertowaniu Klientów Biznesowych. Przy prawidłowej pracy, to właśnie Klienci Biznesowi będą stanowić trzon Twoich zarobków, zapewniając regularne zyski.

 • Czego NIE robi franczyzobiorca

  Nie musisz jeździć po mieście i rozwozić paczek - robią to firmy kurierskie, z którymi współpracujemy (np. InPost, FedEx, DHL, TNT i inni).

  Nie musisz prowadzić wielkiego magazynu – wystarczy lokal o powierzchni min. 20-30 m2. Na takiej powierzchni spokojnie wydzielisz miejsce na pomieszczenie wszystkich paczek z jednego dnia. Pamiętaj, że będą to głównie przesyłki pozostawione przez Klientów indywidualnych – Klienci firmowi mają swoje magazyny i to do nich przyjeżdża kurier po odbiór towaru.

  Nie musisz znać się na branży kurierskiej – wszystkiego dowiesz się z Naszego programu treningowego oraz podczas szkolenia.

  Nie musisz negocjować cennika z przewoźnikami – podpisując umowę franczyz Punktu Kurierskiego Pakersi zyskujesz dostęp do obniżonych cen u największych sieci krajowych i międzynarodowych firm kurierskich. Negocjacjami najlepszych stawek zajmują się Nasi specjaliści.

  Nie musisz samodzielnie wyceniać przesyłki u każdej firmy kurierskiej – zapewniamy Ci zintegrowany system nadawczy, który po wpisaniu rodzaju, liczby, wymiarów i wagi przesyłki, obliczy za Ciebie ceny u wszystkich przewoźników.

 • Do czego się zobowiązuje otwierając punkt tanich przesyłek kurierskich?

  Nasza umowa franczyzowa jest prosta i przejrzysta. Od Ciebie oczekujemy jedynie przygotowania lokalu według wytycznych, uczestnictwa w szkoleniu i zaangażowania w pozyskiwanie Klientów.Dowiedz się więcej »

  W umowie franczyzy Punktu Kurierskiego Pakersi nie znajdziesz żadnych kruczków (na przykład konieczności złożenia deklaracji dotyczącej wysokości obrotu czy ilości wysyłanych przesyłek). Działamy na zasadach partnerskich, jednak żadna współpraca nie jest możliwa bez zaangażowania drugiej strony. Od Naszych Franczyzobiorców oczekujemy między innymi wynajęcia lub adaptacji lokalu zgodnego z Naszymi wymogami, odbycia szkolenia, czy zaangażowania w bieżącą pracę (szczególnie w pozyskiwanie Klientów Biznesowych).

 • Jak trudne jest prowadzenie Punktu Kurierskiego?

  Prowadzenie Punktu Kurierskiego z Naszą pomocą to nic trudnego! Zarówno na starcie, jak i podczas całego okresu trwania współpracy możesz liczyć na pomoc Opiekunów – od kwestii formalnych, po organizacyjne i merytoryczne.Sprawdź szczegóły »

  Od samego początku otrzymujesz wsparcie Opiekuna Wdrożenia, który pomoże Ci w założeniu działalności gospodarczej oraz innych sprawach organizacyjnych. Z kolei na szkoleniach (teoria + praktyka) poznasz branżę kurierską od podszewki oraz dowiesz się, jak skutecznie pozyskiwać Klientów Biznesowych do swojego punktu. A co z sytem nadawczym? Nasz system to wygodne i intuicyjne narzędzie, w którym zintegrowani są wszyscy przewoźnicy, a nadanie przesyłki odbywa się w 3 prostych krokach. Za prostotą naszego systemu przemawia fakt, że do prowadzenia Punktu wystarczy 3-dniowe szkolenie wstępne. W odróżnieniu od innych branż, nie musisz kończyć studiów kierunkowych ani przechodzić wielomiesięcznych szkoleń. Swoje umiejętności rozwiniesz w praktyce, zarabiając na prawdziwych Klientach i biorąc udział w dodatkowych treningach.

 • Dlaczego wybrać Pakersów?

  Franczyza Pakersi to bezpieczny sposób na własny biznes kurierski. Otwarcie swojego punktu paczek jest szybkie i tanie, a najlepsze ceny pozwalają pokonać lokalną konkurencję. Sprawdź szczegóły »

  Otwarty Model Franczyzowy gwarantuje Ci partnerskie podejście. Dołączając do Pakersów zyskujesz:

  • • Bezpieczny sposób na własny biznes,
  • • Otwarty Model Franczyzowy,
  • • Najlepsze ceny wśród sieci franczyzowych,
  • • Niską kwotę inwestycji,
  • • Start biznesu w 10-14 dni roboczych (przy sprawnej komunikacji),
  • • Pełne wsparcie Opiekunów.

 • Jakie są ceny przesyłek dla punktu paczkowego?

  Branża kurierska opiera się na zasadzie: im więcej wysyłasz, tym możesz liczyć na większe zniżki u przewoźników. Cała sieć Punktów Kurierskich Pakersi generuje tysiące przesyłek, dlatego Nasi Franczyzobiorcy mogą korzystać ze znacznie niższych stawek niż Klienci końcowi.Dowiedz się więcej »

  Sieć Punktów Kurierskich Pakersi to Partner Strategiczny największych i najlepszych przewoźników krajowych i międzynarodowych takich jak DHL, TNT, FedEx czy InPost. Dzięki temu mogliśmy wynegocjować dla Naszych Franczyzobiorców jedne z nejllepszych ofert na paczki krajowe i międzynarodowe do ponad 220 krajów, palety, przewóz części samochodowych i inne wysyłki. Szczegółowe cenniki możemy przedstawić podczas kontaktu osobistego – są objęte umowami poufności z przewoźnikami.

 • Za ile mogę sprzedawać przesyłki kurierskie?

  Pakersi nie narzucają swoim Partnerom ustalonego cennika. Dzięki temu możesz zwiększyć swoje zyski, ustalając ceny dostosowane na przykład do konkurencji (lub jej braku). Dowiedz się więcej na temat ustalania cennika »

  Przesyłki kurierskie możesz sprzedać za kwoty, które pozwolą Ci osiągnąć maksymalny zysk w Twojej miejscowości. Jeśli w danej miejscowości nie ma lokalnej konkurencji, ceny mogą być nieco wyższe. Jeśli konkurencja jest – trzeba się dostosować, aby w ogóle pozyskiwać Klientów. Nie mamy jednego, ogólnopolskiego cennika, bo doświadczenie pokazuje, że to kwestia lokalnej konkurencji i strategii Franczyzobiorcy. Część brokerów kurierskich oferująca franczyzę Punktu Kurierskiego narzuca z góry ustalony cennik, eliminując tym samym możliwość maksymalizacji zysków. Pakersi podchodzą do swoich Franczyzobiorców w partnerski sposób, co oznacza, że mogą oni sami ustalać własne ceny oraz rabaty, dostosowując je do lokalnej konkurencji czy indywidualnych potrzeb Klientów.

 • Jak wyglądają działania marketingowe. Na jaką pomoc mogę liczyć?

  Twój Punkt Kurierski zostanie wyposażony w pakiet materiałów marketingowych takich jak ulotki,wizytówki czy duże tablice graficzne do powieszenia na ścianie. Uzyskasz również dostęp do stale powiększanej bazy zdjęć, grafik i projektów do wykorzystania we własnych działaniach marketingowych, a także indywidualny projekt witryny.

  Zapewnimy Ci również promocję w sieci – własną stronę internetową, firmową pocztę, oznaczenie punktu na mapie na głównej stronie Pakersów, fanpage na Facebooku oraz wizytówkę w Google (którą tworzymy we współpracy z firmą PinMeTo,certyfikowanym Partnerem Google My Business, dzięki czemu jesteś lepiej widoczny dla potencjalnych Klientów). Dzięki temu Twoi Klienci bez problemu znajdą Twój punkt.

 • Gdzie najlepiej otworzyć własny Punkt Kurierski Pakersi?

  Chcemy, aby Twój Punkt Kurierski przynosił Ci jak największe zyski. Właśnie dlatego nasz doradca przeprowadzi szczegółową analizę biznesową, mającą na celu oszacowanie potencjału Punktu, w wybranej przez Ciebie lokalizacji.

 • Jak wyglądają początki prowadzenia Punktu Kurierskiego?

  Wiemy, że początki w nowym biznesie bywają trudne. Właśnie dlatego zapewniamy Ci pakiet szkoleń, na których od podstaw poznasz branżę kurierską, system do nadawania przesyłek oraz techniki sprzedaży. Co więcej, zapewnimy Ci indywidualnego Opiekuna Wdrożenia (dostępny poprzez infolinię, a także online), który wspólnie z Tobą przeprowadzi pierwsze nadania, pomoże Ci przygotować cenniki dla Klientów biznesowych czy oferty.

 • Ile trwa i na czym polega obsługa standardowej paczki?

  Obsługa standardowej paczki zajmuje około 2-6 minut (mierzenie, ważenie, wycena, nadanie, wydrukowanie potwierdzenia i zapłata). Czas ten może się wydłużyć w przypadku dokupowania przez Klienta usług dodatkowych czy pomocy w pakowaniu niestandardowej przesyłki. Wszystkiego nauczysz się na praktycznym szkoleniu, a w razie dodatkowych pytań, zawsze możesz skontaktować się ze swoim Opiekunem Wdrożenia.

 • Ile Punktów liczy sieć kurierska Pakersi?

  Do sieci Punktów Kurierskich Pakersi dołączyło blisko 100 Partnerów w całej Polsce. Mimo tak dużej skali zostało jeszcze wiele lokalizacji, które idealnie nadają się do uruchomienia własnego Punktu Kurierskiego Pakersi. Nie musisz również obawiać się, że po otwarciu swojego punktu, obok pojawi się kolejny działający w naszej sieci – oferujemy bowiem możliwość udzielenia wyłączności terytorialnej.

 • Czego nauczę się podczas szkoleń?

  Oferujemy najbogatszy pakiet szkoleń ze wszystkich sieci punktów kurierskich na rynku. Nauczysz się na nich technik i tricków sprzedażowych, skutecznych sposobów na pozyskiwanie Klientów biznesowych czy obsługi systemu nadawczego. Zyskasz również dostęp do 30-dniowego treningu sprzedażowego przez Internet. Dla naszych franczyzobiorców organizujemy również dodatkowe warsztaty, a szkolenia odbywają się cyklicznie. Mogą wziąć w nich udział również Twoi pracownicy.

 • Czy ceny ustalane są odgórnie, czy mogę sam je ustalić?

  Działamy na zasadach partnerskich, dlatego nie narzucamy swoim franczyzobiorcom z góry ustalonego cennika. Możesz sam ustalać ceny, dostosowując je do swojej lokalizacji, potrzeb Klientów czy konkurencji – dzięki temu maksymalizuje swoje zyski.

Skontaktuj się z nami jeśli masz jakieś pytania


Zadzwoń +48 731 739 701

...lub wypełnij formularz kontaktowy

Wypełnij formularz by dowiedzieć się więcej o franczyzie punktów kurierskich Pakersi.