Do której godziny jeździ kurier?

Pakersi

Opublikowane w dniu 11.10.2021r.

Zakupy przez Internet z dostawą do domu to wygoda i wydawałoby się, że takie rozwiązanie nie niesie ze sobą żadnych mankamentów, które mogłyby być powodem problemów z odebraniem paczki. Niestety musimy wziąć pod uwagę to, że godziny naszej pracy są nieubłagane, a kurierzy również mają swoją zoptymalizowaną trasę dostaw. Dlatego warto wiedzieć, do której godziny jeździ kurier, który ma dostarczyć Ci przesyłkę.

Od której do której pracują kurierzy?

Standardowe godziny pracy kurierów to zwykle czas od godziny 8 rano do 18 po południu. Na początku jednak muszą zebrać wszystkie zamówienia oraz ułożyć jak najbardziej optymalny plan trasy. Dlatego dostarczenia paczki można spodziewać się najwcześniej około 9. Ze względu na ustaloną z góry trasę kurierzy zwykle w danej lokalizacji znajdują się o stałej porze.

Wzmożony czas zakupów online – wydłużony czas pracy kurierów

To, do której godziny kurier dostarcza paczki, zależy też od okresu w roku – zwykle przed świętami, w okresach sezonowych wyprzedaży czy z okazji Black Friday wzrasta zainteresowanie zakupami online, a kurierzy mają wówczas pełne ręce roboty. Dlatego w tych okresach kurierzy zwykle pracują dłużej i dostarczają przesyłki także wieczorami.

Do której jeżdżą kurierzy poszczególnych firm?

W większości przypadków godziny dostarczania paczek przez kurierów są zbliżone. Jednak pomiędzy poszczególnymi przewoźnikami mogą występować drobne różnice. Do której pracują kurierzy najpopularniejszych firm kurierskich?

  • •DPD – kurierzy tej firmy dostarczają paczki od 8 do 18. Zwykle mają zbliżoną trasę, dlatego po kilku zamówieniach można orientacyjnie spodziewać się kuriera w okolicach którejś godziny.
  • •DHL – kurierzy DHL dostarczają przesyłki w trzech wariantach godzinowych: do południa, pomiędzy 18 a 22 lub do końca dnia roboczego.
  • •GLS – kurierzy tej firmy dostarczają paczki do godziny 17.
  • •InPost – kiedy zamawiasz paczkę przesyłką kurierską InPostu, spodziewaj się kuriera od 9 do 17.
  • •FedEx – kurierzy FedEx dostarczają paczki w standardowych godzinach 8-18.
  • •UPS – firma UPS dostarcza przesyłki w godzinach 9-19, pozostając w kontakcie z adresatem, dzięki czemu łatwiej ustalić godzinę dostarczenia.

Co zrobić, gdy nie ma Cię w domu?

Kurierzy muszą często borykać się z tym, że adresata przesyłki nie ma w domu w godzinach dostawy. Sprawdź, co możesz zrobić, by odebrać paczkę.

Kurierzy w sobotę

Jeśli masz napięty dzienny grafik zajęć w tygodniu, w większości przypadków możesz zamówić kuriera na sobotę. Możliwość ta zależy od tego, czy w ofercie firmy kurierskiej jest taka usługa, a także czy kurierzy pracują w soboty w Twojej okolicy.

Bądź w kontakcie z kurierem

Zwykle otrzymujesz wiadomości e-mail i SMS z informacją, że została do Ciebie nadana przesyłka oraz kiedy zostanie dostarczona. Coraz częściej w wiadomości jest umieszczony numer do kuriera, dzięki czemu możesz skontaktować się z nim i postarać się umówić na konkretną godzinę. Niektóre firmy umożliwiają również przesunięcie dostawy na kolejny dzień drogą elektroniczną.

Zamawiaj do pracy

Nie musisz zamawiać paczek do domu. Jeśli otrzymasz wiadomość, że kurier dostarczy paczkę w godzinach, w których jesteś w pracy, możesz zmienić adres dostawy na swoje biuro.

Korzystaj z punktów odbioru

Paczki możesz zamawiać do punktów odbioru, np. sklepów lub stacji paliw, które mają podpisane umowy z firmami kurierskimi i odebrać je po wyjściu z pracy lub przy okazji zakupów. Furorę w ostatnim czasie robią paczkomaty InPostu, które działają 24/7, a także zyskujące na popularności punkty kurierskie, takie jak Pakersi.