Franczyza Pakersi

Zarabiaj nawet 5 - 20 tys./mies. Otwórz Własny Punkt Kurierski.

Wypełnij formularz by dowiedzieć się więcej o franczyzie punktów kurierskich Pakersi.

"Inwestycja zwróciła się w dwa miesiące od uruchomienia biznesu"

-Forbes

Jak działa franczyza punktu kurierskiego

Punkty kurierskie (punkty paczek) to pośrednicy przyjmujący od Klientów zlecenia na usługi kurierskie.

Przesyłki są dostarczane za pośrednictwem kurierów takich jak FedEx, DHL, Inpost i innych. Najlepiej radzą sobie punkty kurierskie działające w sieciach takich jak Pakersi.

Jako partner strategiczny firm kurierskich, możemy negocjować ekstremalnie niskie ceny, a na każdej paczce zarabiać więcej niż sam przewoźnik.

Możesz dołączyć do naszej sieci korzystając z franczyzy. Franczyza jest sposobem na własny biznes, w której dołączasz do sieci i korzystasz z niskich cen oraz doświadczeń innych przedsiębiorców. To idealny sposób na pierwszy biznes.

Dlaczego warto założyć własny punkt kurierski z franczyzą Pakersi?

Co otrzymasz dołączając do Pakersów?

 • Otwarty model franczyzy, pozwalający działać na terenie całego kraju i samodzielnie ustalać ceny, aby pokonać konkurencję. ?
 • Wiele sieci franczyzowych ogranicza twój biznes narzucając zakres działalności i jednakowe ceny dla całego kraju. My wiemy, że cena bardzo mocno zależy od lokalnych uwarunkowań, a odpowiednie ustalenie cennika pozwala przejąć klientów lokalnej konkurencji lub znacząco podnieść zarobki uzyskiwane z każdej wysłanej paczki.
 • Model biznesowy sprawdzony przez blisko 100 punktów kurierskich w najstarszej w Polsce franczyzie punktów kurierskich działającej od 2011 roku
 • Umowy z największymi przewoźnikami FedEx, DHL, Inpost i wielu innych - dzięki temu zaoferujesz swoim Klientom najlepsze oferty. ?
 • W biznesie kurierskim zasada jest prosta: im więcej wysyłasz, tym większe rabaty dają Ci przewoźnicy. Dołączając do Franczyzy Pakersi, możesz wykorzystać zniżki wynikające z wolumenu generowanego przez całą sieć. Ponadto nasza skala jest gwarantem poważnego traktowania przez firmy przewozowe. Próbując otworzyć samodzielny punkt kurierski (poza franczyzą), cześć firm nie zgodzi się nawet na podpisanie z Tobą umowy.
 • Najlepsze ceny dla franczyzobiorców wśród sieci punktów kurierskich obecnych na rynku.
 • Licencję na oprogramowanie do prowadzenia punktu kurierskiego na czas trwania współpracy. ?
 • Nasz autorski system informatyczny pozwala znacząco skrócić czas obsługi Klientów, poprzez jednoczesne wykonywanie wycen wielu przewoźników. To najnowocześniejsze rozwiązanie w Polsce, dzięki któremu zawsze znajdujesz najtańszą ofertę na daną przesyłkę, a twoje zarobki są największe.
 • Opiekuna Wdrożenia, z którym rozpoczniesz własny biznes nawet w 7-10 dni roboczych.
 • Wyposażenie lokalu.
 • Pełen pakiet szkoleń.
 • Stałą pomoc Zespołu Opiekunów.

Chcesz wiedzieć więcej?
Zadzwoń 732 739 734

Czego oczekujemy?

Nawet najlepszy model biznesowy nie sprawdzi się bez Twojego zaangażowania. Z tego powodu stawiamy Franczyzobiorcom konkretne wymagania. 

Wynajęcia lub adaptacji własnego lokalu ok. 20m2 na parterze i z parkingiem.
 • Odbycia szkolenia w naszej Centrali (we Wrocławiu).
 • Zaangażowania w bieżącą pracę, szczególnie w ofertowanie Klientów Biznesowych. ?
 • Twoja praca w Punkcie będzie polegała na przyjmowaniu zleceń na wysyłki od Klientów Indywidualnych, którzy przyjdą do punktu oraz na ofertowaniu Klientów Biznesowych. Przy prawidłowej pracy, to właśnie Klienci Biznesowi będą stanowić trzon Twoich zarobków w punkcie zapewniając regularne zyski.
 • Założenia działalności gospodarczej (z naszą pomocą, za darmo i przez Internet).
 • Wkładu finansowego na wyposażenie lokalu i opłaty związane z uruchomieniem punktu.

Otwórz punkt kurierski »

Jak założyć punkt kurierski w 7-10 dni roboczych

 

1Zrób analizę biznesową z pomocą naszych opiekunów. ?

Skontaktuj się z nami, abyśmy przeprowadzili analizę opłacalności biznesu w Twojej miejscowości (również małe miasto). Nasze „najgorętsze” miasta, w których szukamy Partnerów to m.in. Opole, Gorzów Wielkopolski, Tarnów, Jaworzno, Nowy Sącz, Mysłowice, Głogów, Siemianowice Śląskie, Pabianice. W wielu przypadkach możliwe jest jednak skuteczne prowadzenie punktu nawet w miejscowości liczącej tylko 3.000 mieszkańców - skontaktuj się, przeprowadzimy analizę dla Twojego miasta.

2Znajdź lokal do wynajęcia lub udostępnij własny.
3Załóż działalność gospodarczą.
4Podpisz jedną, prostą umowę partnerską, która da Ci dostęp do obniżonych cenników największych sieci kurierskich takich jak np. DHL, FedEx, TNT czy Inpost. ?

Aby maksymalnie skrócić czas otwarcia punktu, podpisujesz tylko umowę franczyzy z siecią Pakersi. My zajmujemy się negocjacjami z przewoźnikami. W niektórych przypadkach jest to obecnie jedyna możliwość na korzystanie z usług danego przewoźnika, ponieważ przewoźnicy nie chcą już przyjmować nowych brokerów kurierskich.


5Weź udział w pakiecie szkoleń wprowadzających w branżę kurierską od podstaw i pokazujących pracę punktu w praktyce.
 - Szkolenie od podstaw
 - Dzień praktyki w punkcie kurierskim
6Wystrój lokal zgodnie z naszym sprawdzonym projektem.
7Otwórz własny punkt kurierski i ciesz się z pierwszych Klientów!

Nasi partnerzy

Oczekiwane Zarobki Punktu Kurierskiego

Zarobki punktu kurierskiego zależą od wysokości marży na pojedynczej przesyłce i liczbie nadanych przesyłek. Wysokie marże to element zapewniany przez nas, a liczba nadanych przesyłek zależy od Twojej aktywności. ?

Jesteśmy jednym z kilku największych brokerów kurierskich w kraju, co pozwala nam uzyskiwać największe rabaty w firmach przewozowych. Korzystając z naszych cenników, możesz płacić za wysyłkę paczki nawet poniżej 8 złotych (stan na dzień 01.01.2020), a Klientowi oferować tę samą paczkę zwykle za 15-20 złotych, a w niektórych lokalizacjach nawet więcej. Pomagamy również w stworzeniu cenników dla osób indywidualnych i w przygotowywaniu ofert dla Klientów Biznesowych, aby jak najlepiej dostosować cennik do danej lokalizacji. To istotna przewaga nad firmami, które narzucają jeden cennik na całą Polskę.

Prawidłowo prowadzony Punkt Kurierski, prowadzący skuteczne działania marketingowe, powinien po opłaceniu kosztów przynieść zysk na poziomie od 5.000,00 złotych miesięcznie w górę. Najlepsze punkty potrafią regularnie zarabiać ponad 20.000,00 złotych miesięcznie.

Koszty

Jako pierwszy biznes polecamy Punkt Paczek, ponieważ jest biznesem niskokosztowym.

Otwarcie i zatowarowanie własnego sklepu czy restauracji to co najmniej setki tysięcy złotych i wysokie koszty miesięczne na czynsz, pracowników i zaopatrzenie (kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie), co wiąże się z wielkim ryzykiem.

Koszty otwarcia Punktu Kurierskiego są znacznie niższe i zawierają:

 • Wyposażenie lokalu

  W skład wyposażenia lokalu wchodzą:

  • komplet dedykowanych mebli biurowych
  • waga elektroniczna
  • pakiet materiałów pakowniczych
 • Opłaty licencyjne
 • zestaw materiałów szkoleniowych
 • Startowy zestaw marketingowy
  • indywidualną stronę internetową
  • pakiet materiałów reklamowych
  • projekty graficzne do wykorzystania przy własnym marketingu
 • dołączenie do systemów nadawania przesyłek kurierskich w bezkonkurencyjnych cenach

Koszty zwykle zamykają się w kwocie 16.000 PLN TERAZ 12999 zł  netto przy standardowym wystroju lokalu. 
 

Miesięczne stałe opłaty z tytułu utrzymania franczyzy to jedynie 200 zł przeznaczanych na Fundusz Rozwojowy.

Wraz z rozwojem biznesu i generowaniem zysków — jeśli chcesz — możesz opcjonalnie inwestować dodatkowe środki w dostęp do lepszych cenników (1000 zł miesięcznie) czy marketing (kilkaset złotych miesięcznie).

 

Uwaga! Tylko do 10.04.2020 koszty dołączenia do sieci zostają obniżone do 12999 zł netto.

Oszczędzasz ponad 3.000,00 zł, a ponadto nie musisz mieć gotowego lokalu - możesz zacząć pracować przed otwarciem Punktu.

Skontaktuj się i poznaj szczegóły »

Franczyza Pakersi - Opinie

Najczęściej Zadawane Pytania

FAQ

 • Ile zarabia punkt kurierski?

  Prawidłowo prowadzony Punkt Kurierski powinien przynieść zysk na poziomie od 5.000,00 złotych miesięcznie w górę. Najlepsze punkty potrafią regularnie zarabiać ponad 20.000,00 złotych miesięcznie.

  Zarobki z własnej działalności jako broker kurierski zależą od wysokości marży (w Pakersach marża może być wyższa niż u innych brokerów, dzięki bardzo niskim cenom przewozu i możliwości dostosowania ceny sprzedaży do lokalnych warunków) oraz od zaangażowania Partnera prowadzącego dany Punk Kurierski.

 • Czym jest Otwarty Model Franczyzowy?

  Otwarty model franczyzy pozwala działać Ci na terenie całego kraju i samodzielnie ustalać ceny, aby pokonać lokalną konkurencję. Możesz również korzystać z własnych usług marketingowych lub kupować materiały pakowe na własną rękę, bez naszego pośrednictwa. Konkurencyjne firmy franczyzowe mogą wymuszać na Tobie określone działania (np. konieczność zakupów tylko w centrali po zawyżonych), wprowadzać ograniczenia terytorialne (np. zakaz pozyskiwania Klientów z określonych lokalizacji lub przejmowanie Klientów, którzy zmieniają siedzibę) czy wymuszać stosowanie jednolitych cen w całej Polsce (podczas gdy np. brak konkurencji na lokalnym rynku umożliwiałby większe zarobki). W Pakersach podchodzimy do Franczyzobiorców po partnersku i nie narzucamy takich wymagań. Lata doświadczenia nawet w małych miastach pokazały, że w branży kurierskiej cena bardzo mocno zależy od lokalnych uwarunkowań, a odpowiednie ustalenie cennika pozwala przejąć klientów lokalnej konkurencji lub znacząco podnieść zarobki uzyskiwane z każdej wysłanej paczki.

 • Ile trwa założenie punktu kurierskiego?

  Przy sprawnej komunikacji jesteśmy w stanie założyć punkt nawet w 7-10 dni roboczych. Wystarczy podpisanie jednej umowy, która daje dostęp do systemów wielu przewoźników. Po podpisaniu umowy, Opiekun Wdrożenia poprowadzi Cię krok po kroku, aby założenie punktu było jak najszybsze i poszło możliwie gładko. Świadczymy pełną pomoc w wyborze lokalizacji (jeszcze przed podpisaniem umowy), tworzeniu cenników dostosowanych do lokalnej konkurencji czy szkoleniach. Dzięki najnowocześniejszemu w Polsce oprogramowaniu do zarządzania Punktem Paczek, podczas szkolenia możemy skupiać się na dobrych praktykach.

 • Na czym polega prowadzenie punktu?

  Punkty kurierskie (punkty paczek) to pośrednicy przyjmujący od Klientów zlecenia na usługi kurierskie. Nie musisz mieć własnego samochodu ani magazynu. Twoja praca w Punkcie będzie polegała na przyjmowaniu zleceń na wysyłki od Klientów Indywidualnych, którzy przyjdą do punktu oraz na ofertowaniu Klientów Biznesowych. Przy prawidłowej pracy, to właśnie Klienci Biznesowi będą stanowić trzon Twoich zarobków w punkcie zapewniając regularne zyski. Dla Twojego sukcesu szczególnie istotne jest przygotowywanie ofert dla Klientów Biznesowych i utrzymywanie z nimi dobrych relacji.

 • Dlaczego muszę ponieść opłatę wstępną?

  Mimo że punkt kurierski to biznes niskokosztowy w porównaniu np. z restauracją czy własnym sklepem, to trzeba ponieść koszty związane np. z dostosowaniem lokalu, licencjami, materiałami marketingowymi czy wyposażeniem punktu. Koszt założenia firmy kurierskiej z Pakersami to zwykle ok. 16.000 złotych netto (w promocji do 10.04.2020 - 12999 zł), przy czym kwotę tę można „wrzucić w koszty” obniżając podstawę opodatkowania. Warto zauważyć, że — w przeciwieństwie do franczyzy sklepu nawet w małym mieście — franczyza punktu paczek nie wymaga poniesienia kosztów zatowarowania, które w przypadku sklepu mogą wynosić nawet kilkaset tysięcy złotych.

 • Dlaczego franczyza a nie własna działalność?

  Oferujemy znacznie niższe stawki przewozu niż możesz wynegocjować u przewoźników prowadząc własny punkt. Ponadto Opiekunowie od podstaw wdrożą Cię w branżę. Branża brokerów kurierskich jest biznesem sieciowym. Samodzielnie nie wynegocjujesz z przewoźnikami takich stawek jakie udało się wynegocjować całej sieci nadającej tysiące przesyłek. Do tego część przewoźników może odmówić Ci podpisania umowy, ponieważ niechętnie dopuszczają do biznesu nowych brokerów niezwiązanych z żadną siecią. Ponadto działając w blisko 100 lokalizacjach od 2011 roku przerobiliśmy już wszystkie problemy, które mogą się pojawić. Nasi Opiekunowie służą pomocą zarówno podczas wdrożenia, jak i przy bieżącej pracy. Wysyłka żywego barana do USA? Transport wieprzowiny do Zjednoczonych Emiratów Arabskich? Odbiór towaru po godzinach pracy? Wypełnienie dokumentów celnych? Zapakowanie opon w taki sposób, żeby kilkukrotnie obniżyć koszt wysyłki? Dla naszych Opiekunów to żaden problem.

 • Dlaczego wybrać Pakersów?

  Franczyza Pakersi to bezpieczny sposób na własny biznes kurierski. Otwarcie swojego punktu paczek jest szybkie i tanie, a najlepsze ceny pozwalają pokonać lokalną konkurencję. Otwarty Model Franczyzowy gwarantuje Ci partnerskie podejście. Dołączając do Pakersów zyskujesz: Bezpieczny sposób na własny biznes Otwarty model franczyzy Wysokie zarobki Najlepsze ceny Niska kwota inwestycji Start biznesu w 7-10 dni Pełne wsparcie opiekunów

 • Jak otworzyć punkt kurierski?

  Zadzwoń 732 739 734

Skontaktuj się z nami jeśli masz jakieś pytania


Zadzwoń +48 732 739 734

...lub wypełnij formularz kontaktowy

Wypełnij formularz by dowiedzieć się więcej o franczyzie punktów kurierskich Pakersi.