InPost zachęca do szybkiego odbioru paczek z paczkomatów

Pakersi

Opublikowane w dniu 06.04.2020r.

Kurierzy w czasach pandemii pracują na najwyższych obrotach, dostarczając codziennie tysiące paczek. Aby chronić zarówno siebie, jak i odbiorców utrzymują bezpieczną odległość przy przekazywaniu paczek, a także wyposażeni są w rękawiczki i maseczki. Aby kontakt między osobami był jeszcze mniejszy, niektóre firmy - jak Inpost - ograniczają konieczność podpisywania się na terminalu podczas odbioru przesyłki. Zamiast tego wykorzystywany jest specjalny kod odbioru wysyłany SMS-em.

Stosowanie przez kurierów powyższych zasad znacząco zmniejsza ryzyko zakażenia się wirusem, jednak nie usuwa go całkowicie. Właśnie dlatego coraz więcej zwolenników zyskują również paczkomaty.

InPost zachęca do szybkiego odbioru przesyłek z paczkomatów

Paczkomaty uznawane są za jedną z najbezpieczniejszych form odbioru przesyłek. Ograniczają konieczność przebywanie w dużych skupiskach ludzi (jak kolejki na poczcie), a także bezpośredni kontakt z kurierem.

Właściciel paczkomatów - firma InPost dbając o zdrowie Klientów, zachęca do odbioru przesyłek w całkowicie bezdotykowy sposób. Skrytkę można otworzyć za pomocą aplikacji pobranej na telefon lub skanując kod QR.

Od czasu wystąpienia epidemii, InPost zachęcał też do odbioru przesyłki w ciągu 48h od umieszczenia jej w paczkomacie. Po tym czasie następuje zwrot do nadawcy.

Co więcej, InPost aby zachęcić do szybkiego odbioru paczek z paczkomatów, wystartował z konkursem „Szybkie Polowanie”. Możesz w nim wygrać miesięczny, nielimitowany dostęp do blisko 2000 audiobooków w aplikacji Audioteka. Jak to zrobić? Zasady są proste:

  • •odbierasz swoją przesyłkę z paczkomatu w ciągu 2h od otrzymania powiadomienia
  • •rejestrujesz jej numer na stronie www.szybkiepolowanie.pl
  • •otrzymujesz unikatowy kod i słuchasz audiobooków przez 30 dni za darmo.

Odbierając szybko przesyłkę z paczkomatu, zyskujesz subskrypcję do Audioteki i robisz miejsce na kolejne paczki. Dzięki temu więcej osób może skorzystać z bezpiecznego odbioru swoich przesyłek ;)

Całkowicie popieramy takie podejście InPostu i przypominamy, że za pośrednictwem Pakersów można nadać paczki z domu lub z Punktu Kurierskiego do paczkomatu.

Zobacz też: