Jak wysłać paczkę do Holandii tanio i bezpiecznie?

Pakersi

Opublikowane w dniu 29.10.2021r.

Odkąd dla Polaków otwarto rynki pracy w innych państwach Unii Europejskiej, wiele osób wyjeżdża właśnie do tego kraju ze względu na atrakcyjne zarobki. Wiąże się to z tym, że ich bliscy, którzy zostali w Polsce, wysyłają paczki do Holandii, zaopatrując członków swojej rodziny w niezbędne artykuły życia codziennego lub dosyłając przedmioty, które przez nieuwagę zostały w domu. Nie pomijajmy również tak oczywistego powodu nadawania przesyłki do Holandii jak zakupy online, które dzięki serwisom aukcyjnym nie mają żadnych ograniczeń terytorialnych. Podpowiadamy, jak tanio i wygodnie nadawać paczki do Holandii.

Kurierska przesyłka do Holandii – krok po kroku

Polska i Holandia należą do Unii Europejskiej, dzięki czemu wysłanie paczki kurierskiej do kraju tulipanów nie stanowi żadnego problemu i w zasadzie polega na tych samych zasadach co nadawanie przesyłki krajowej. Zobacz, jakie kroki wykonać, aby nadać przesyłkę do Holandii.

  • •Wybierz najatrakcyjniejszą ofertę – do wyboru masz co najmniej kilka najpopularniejszych firm kurierskich, takich jak DHL, DPD, GLS, UPS, FedEx. Na rynku obecni są także brokerzy kurierscy, tacy jak np. Pakersi.pl. Firmy te mają podpisane umowy z kurierami, pośrednicząc w wysyłce i oferując atrakcyjne ceny.
  • •Starannie zapakuj i zamknij przesyłkę – pamiętaj o tym, że przesyłki międzynarodowe muszą być bardzo starannie zapakowane, a wielkość opakowania dostosowana do gabarytów zawartości. Wszelka wolna przestrzeń wewnątrz powinna być zabezpieczona np. styropianem, folią bąbelkową lub specjalistyczną pianką. Paczka musi być skutecznie zaklejona i zabezpieczona przed otwarciem. Paczka powinna być zapakowana w karton w kształcie prostopadłościanu, w przeciwnym razie zostanie zakwalifikowana jako przesyłka o nieregularnych gabarytach, które kosztują więcej.
  • •Wypełnij formularz na stronie przewoźnika lub brokera – w formularzu dokładnie zaadresuj przesyłkę i wskaż adres, z którego kurier ma ją odebrać. Określ również gabaryty.
  • •Opłać zamówienie – po zaadresowaniu przesyłki i określeniu gabarytów otrzymasz wycenę. Opłać zamówienie, aby otrzymać etykietę do naklejenia na paczce.
  • •Czekaj na kuriera lub zanieś paczkę do punktu – kurier może przyjechać do Ciebie we wskazanym terminie, możesz też osobiście dostarczyć paczkę do punktu odbioru lub do biura brokerskiego.

Paczka do Holandii – cena

Przewóz paczek do Holandii to koszt niewiele większy niż wysłanie przesyłki kurierskiej do Niemiec. Firmy kurierskie dokładnie określają ceny swoich usług, uzależniając koszt wysyłki do Holandii przede wszystkim od gabarytów paczki oraz adresu dostawy. Korzystniejsze ceny możesz znaleźć w punktach kurierskich, takich jak Pakersi, którzy dzięki umowom na duży wolumen są w stanie wynegocjować atrakcyjne ceny przesyłek do Holandii. Kurier do Holandii kosztuje zwykle od około 70-80 złotych za paczkę do 5 kilogramów.

Ile zajmuje przewóz paczek Polska-Holandii?

Paczki do Holandii dostarczane są zwykle w okresie kilku dni roboczych, około jednego tygodnia. Wiele zależy od miejsca dostawy – do większych miejscowości, gdzie znajdują się centra logistyczne, przesyłki dostarczane są szybciej niż na prowincję, gdzie często potrzebny jest dodatkowy dzień lub dwa.

Czego nie może zawierać paczka do Holandii?

Przesyłki międzynarodowe nie mogą zawierać przedmiotów wyłączonych z powszechnego handlu, takich jak broń, materiały pirotechniczne czy narkotyki. Nie można wysyłać również alkoholi. Ponadto paczki Polska- Holandia nie mogą zawierać także żywych roślin, zwierząt oraz leków. Nie zamykaj paczki przed przyjazdem kuriera. W wielu przypadkach kurier będzie musiał zweryfikować jej zawartość.