Jak wysłać paczkę do Niemiec kurierem?

Pakersi

Opublikowane w dniu 23.10.2021r.

Chcesz wysłać paczkę do bliskiej osoby, która pracuje w Niemczech? A może sprzedajesz coś na międzynarodowych serwisach aukcyjnych i znalazłeś nabywcę za naszą zachodnią granicą? Podpowiadamy, w jaki sposób najłatwiej i najkorzystniej wysłać paczkę kurierską do Niemiec.

Przesyłka kurierska do Niemiec – jak ją nadać?

Polska i Niemcy są członkami Unii Europejskiej, dlatego też wysłanie paczki do naszych zachodnich sąsiadów nie różni się niczym szczególnym od przesyłki krajowej. Wysyłka paczki do Niemiec nie powinna sprawić Ci żadnych problemów, ponieważ formularze wysyłkowe na stronach firm kurierskich lub pośredniczących są bardzo proste i intuicyjne. Wystarczy pamiętać o zaledwie kilku ważnych kwestiach, aby bez żadnych problemów nadać kurierem paczkę do Niemiec.

  • •Sprawdź ograniczenia w wysyłce zagranicznej – na stronie każdej firmy kurierskiej znajdziesz ograniczenia, które dotyczą wysyłek zagranicznych. Paczki międzynarodowe, w tym przesyłki kurierskie do Niemiec, nie mogą zawierać m.in. biżuterii i innych cennych przedmiotów, alkoholu czy leków.
  • •Starannie zapakuj przedmioty – przesyłka do Niemiec, podobnie jak inne paczki zagraniczne, musi być zapakowana w karton w kształcie prostopadłościanu. Wszystkie inne przesyłki, tzn. takie których kształty odbiegają od tej normy, np. posiadają wystające elementy, zostaną zaklasyfikowane jako przesyłki niestandardowe i będą kosztować więcej.
  • •Wypełnij formularz i opłać zamówienie – w formularzu określ adres odbioru paczki przez kuriera, adres dostawy, gabaryty przesyłki oraz zawartość. Po opłaceniu zamówienia pozostanie Ci nakleić na paczkę gotową etykietę oraz czekać na kuriera lub też dostarczyć paczkę do punktu kurierskiego.

Paczka do Niemiec – dlaczego kurier a nie poczta?

Pocztowe przesyłki do Niemiec mają jedną zaletę – z reguły są odrobinę tańsze niż przesyłki kurierskie, jednak na tym kończy się przewaga paczek pocztowych. Kurierskie paczki do Niemiec to rozwiązanie zdecydowanie bardziej wygodne i pewne. Dlaczego?

Możliwość monitorowanie przesyłek

Jest to bardzo cenna możliwość, jaką dają firmy kurierskie. Po nadaniu przesyłki otrzymasz jej numer, za pomocą którego możesz śledzić drogę, jaką pokonuje paczka do swojego adresata w Niemczech. Dzięki temu Ty oraz adresat przesyłki jesteście spokojni o paczkę i nie macie żadnych wątpliwości co do jej statusu. W razie jakichkolwiek problemów, firma kurierska może w łatwy sposób dojść do tego, gdzie utknęła kurierska wysyłka do Niemiec.

Dodatkowe usługi

Firmy kurierskie oferują dodatkowe usługi, takie jak np. ubezpieczenie przesyłki, dostawa w sobotę czy wysyłka ekspresowa. Korzystając z tych usług, masz pewność, że będą honorowane również za granicą, ponieważ większość znanych nam przewoźników to firmy świadczące usługi w wielu krajach Europy. Dodatkowo usługi świadczone przez pocztę nie muszą być honorowane w innych krajach.

Ile kosztuje paczka do Niemiec?

Mimo że przesyłka kurierska będzie nieco droższa niż pocztowa paczka do Niemiec, cena nie będzie wcale znacząco wyższa, a biorąc pod uwagę komfort i pewność tego typu przesyłek, jest to wybór zdecydowanie bardziej opłacalny. Cena zależy oczywiście od gabarytów paczki.

Czym najtaniej wysłać paczkę do Niemiec?

Każda firma kurierska dokładnie przedstawia swój cennik wysyłek zagranicznych. Szukając najtańszej oferty, weź pod uwagę brokerów kurierskich, m.in. firmę Pakersi. Pośrednicy mają z kurierami podpisane umowy na duży wolumen przesyłek, dzięki czemu mogą negocjować niskie ceny. Bardzo często nawet po naliczeniu własnej marży, są w stanie zaoferować klientom niższe ceny przesyłki do Niemiec niż bezpośrednie oferty firm kurierskich.