Jak wysłać paczkę do USA?

Pakersi

Opublikowane w dniu 25.10.2021r.

Wiele osób w Polsce ma bliższą lub dalszą rodzinę w Stanach Zjednoczonych, którą chętnie obdarowuje upominkami z różnych okazji. W tym celu każdy szuka jak najkorzystniejszej oferty kuriera do USA. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas wysyłania paczki do USA firmą kurierską.

Paczka do USA – czym nadanie różni się od krajowej przesyłki?

Samo pakowanie i adresowanie przesyłki do USA nie różni się niczym od przesyłek krajowych czy nadawanych w obrębie krajów członkowskich Unii Europejskiej. Pewne różnice dotyczą jednak formalności, które należy spełnić, aby firma kurierska mogła prawidłowo wykonać swoją usługę i dostarczyć przesyłkę do odbiorcy w USA. Niedopełnienie formalności niestety niesie ryzyko odesłania paczki do nadawcy. Jako że droga do Stanów Zjednoczonych liczy kilka tysięcy kilometrów, warto zadbać o to, by paczka do USA była przygotowana w odpowiedni sposób.

Sprawdź, co może zawierać paczka do Stanów

Wysyłka do USA nie może zawierać przedmiotów zakazanych. Pomijając artykuły wyłączone z handlu, takie jak papierosy, alkohol, broń czy narkotyki, Twoja paczka do USA nie może zawierać m.in. także:

  • •perfum,
  • •artykułów spożywczych,
  • •skór zwierzęcych oraz poroża,
  • •biżuterii,
  • •leków,
  • •roślin.

Specjalnej autoryzacji wymaga również większość sprzętów elektronicznych. Bez ograniczeń możesz wysyłać pojedyncze urządzenia, które zawierają do dwóch baterii litowych.

Jeżeli zamówisz kuriera do domu, z dużym prawdopodobieństwem będziesz musiał pozostawić paczkę otwartą, aby kurier zweryfikował zawartość przesyłki do USA.

Jak zapakować przesyłki do USA?

Wysyłka paczki do USA możliwa jest przy bardzo dokładnym  zapakowaniu jej zawartości. Opakowanie musi być dostosowane wielkością do gabarytu zawartości. W środku nic nie powinno luźno się przemieszczać, dlatego ewentualna wolną przestrzeń pomiędzy towarem, a wewnętrzną ścianą opakowania powinna być szczelnie wypełniona. Paczka do USA musi być oczywiście dokładnie zamknięta, a także zachować regularne kształty prostopadłościanu. W przeciwnym razie zostanie zakwalifikowana jako paczka niestandardowa, co będzie wiązało się z wyższymi kosztami.

Jak długo leci przesyłka do USA?

Choć niektóre firmy kurierskie deklarują wysyłki do USA nawet w 48 godzin, w rzeczywistości trzeba liczyć się ze znacznie dłuższym okresem dostawy, który wynosi minimum tydzień, a nierzadko dwa tygodnie, a nawet dłużej. Wiele zależy przede wszystkim od adresu dostawy – w USA znajduje się wiele mniejszych miejscowości, które leżą z dala od centrów logistycznych firm przewozowych.

Kurier do USA a kwestia cła

Osoby, które wysyłają towary nieprzeznaczone do dalszego obrotu, czyli po prostu wysyłają komuś przedmioty do prywatnego użytku, mają mniej formalności do załatwienia, bowiem przesyłki te przechodzą odprawę celną bez najmniejszego problemu. Ważne jest, żeby wartość przedmiotów nie przekraczała 1 tysiąca euro. Przesyłki, których zawartość przekracza tysiąc euro oraz jest przeznaczona do dalszego obrotu, podlega pełnej procedurze celnej.

Ile kosztuje wysłanie paczki do USA?

Koszt paczki do USA oczywiście będzie większy niż cena przesyłki krajowej czy państw Unii Europejskiej. To, ile będzie kosztowała wysyłka paczki do USA, zależy oczywiście od cennika poszczególnych firm kurierskich,  a także od tego skąd i dokąd przesyłka jest nadawana.

Tanie paczki do USA znajdziesz u brokerów kurierskich, takich jak np. Pakersi. Dzięki podpisanym z firmami kurierskimi umowom na duże wolumeny paczek, brokerzy otrzymują atrakcyjne ceny na przesyłki do USA oraz innych krajów. Dzięki temu, pomimo pośredniczenia i doliczenia własnej marży, mogą zaproponować swoim klientom ceny niższe niż przewoźnicy.