Jak zapakować paczkę do wysyłki? Kilka przydatnych porad

Pakersi

Opublikowane w dniu 25.11.2021r.

Aby przesyłka bezpiecznie i w nienaruszonym stanie dotarła do odbiorcy, musimy ją właściwie zapakować. Dzięki odpowiedniej izolacji pakunku unikniemy problemów z ewentualną reklamacją i ponownym wysłaniem nowego towaru, a także wypadniemy profesjonalnie i rzetelnie w oczach konsumenta. Podpowiadamy, jak zapakować paczkę do wysyłki i w jaki sposób zabezpieczyć przedmioty o nietypowym kształcie lub wykonane z delikatnych materiałów.

Jak zapakować paczkę do wysyłki – krok pierwszy

Przed przystąpieniem do pakowania przesyłki kurierskiej warto zgromadzić wszystkie niezbędne artykuły papiernicze. Możemy ponownie wykorzystać materiały, które służyły do opakowania zamawianych przez nas towarów lub skorzystać z gotowych produktów, takich jak:

 • karton we właściwym rozmiarze,
 • folie bąbelkowe – doskonale nadają się do zabezpieczenia delikatnych elementów przesyłki,
 • stare gazety do wypełnienia pakunku,
 • kawałki tektury lub styropianowe „chrupki” – również posłużą do wypełnienia pustych miejsc w kartonie,
 • folia stretch – czarną bądź przezroczystą, która idealnie sprawdza się jako dodatkowe zabezpieczenie papierowego kartonu,
 • szeroka taśma pakowna – posłuży do zaklejenia pudełka,
 • koperty bąbelkowe, w które zapakujemy mniejsze, płaskie przedmioty np. płyty CD lub książki.

Krok drugi – zapakuj produkty

Wysyłane towary powinny być oklejone folią i opakowane w kartony właściwych rozmiarów. Jeżeli po włożeniu produktów w pudełku nadal jest trochę miejsca, puste przestrzenie należy wypełnić folią bąbelkową, kawałkami pogniecionych gazet czy tekturowymi paskami lub styropianem. Zapakowana przesyłka powinna mieć regularne kształty, które pozwalają na to, by paczka znajdowała się nad lub pod innymi pakunkami kurierskimi. Odpowiedni kształt paczki ułatwi również przytwierdzenie do niej wymaganej etykiety firmy kurierskiej. 

Jak zapakować paczkę do wysyłki, jeśli nasz towar ma niestandardowe wymiary?

W Pakersach wysyłamy wszystkie rodzaje towarów – od wielkogabarytowej łyżki do koparki, poprzez instrumenty muzyczne bądź delikatną porcelanę, na drobnej biżuterii kończąc. Paczki uznawane za niestandardowe to m.in.:

 • paczki z przesuniętym środkiem ciężkości,
 • wszelkie przesyłki o kształcie owalnym lub cylindrycznym, których nie sposób ustawić na jednym boku,
 • pakunki niepiętrowalne, czyli takie, których nie można umieścić pod lub nad innymi paczkami,
 • przesyłki wielkogabarytowe,
 • paczki składające się z dwóch lub więcej elementów, które są ze sobą połączone w nieregularny sposób.

Przesyłki paletowe powinny mieścić się w obrębie jednej palety oraz mieć właściwy środek ciężkości. Paczka, która wystaje poza krawędzie lub przechyla się w jedną stronę, może zostać łatwo uszkodzona w strefie ładunkowej. Jeżeli chciałbyś wysłać nietypową przesyłkę, zgłoś się do naszej obsługi klienta – przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę. 

Ostatni krok – przyklej właściwe etykiety

Karton z zapakowanymi przedmiotami powinien być odpowiednio oznaczony, w tym celu należy na niego przykleić:

 • etykietę wysyłkową z przypisanym numerem i kodem kreskowym,
 • właściwe oznaczenia ostrzegawcze np. „Ostrożnie” lub „Uwaga, szkło”.

Warto również umieścić etykietę wysyłkową we wnętrzu pakunku – zabieg ten sprawi, że nawet jeśli opakowanie zostanie uszkodzone, zyskamy pewność, że nasza przesyłka trafi do adresata. Możemy także zdecydować na ubezpieczenie przesyłki, które pokryje wszelkie koszty w przypadku zniszczenia lub zagubienia towaru.

Nie wiesz, jak zapakować paczę do wysyłki lub nie masz na to czasu?

Zaufaj wiedzy i doświadczeniu naszych specjalistów. Wystarczy, że dostarczysz produkty do jednego z naszych punktów kurierskich, a my zajmiemy się resztą. Profesjonalnie zapakujemy i zabezpieczymy towar oraz wybierzemy jedną z pionierskich firm kurierskich z najkorzystniejszą ofertą i szybką dostawą. Wejdź na stronę główną Pakersi.pl i skorzystaj z bezpłatnej wyceny.