Kurierskie przesyłki krajowe – nadawanie nie było jeszcze nigdy takie łatwe!

Pakersi

Opublikowane w dniu 18.10.2021r.

Popyt na przesyłki kurierskie rośnie z wielu powodów, a im wyższy popyt, tym większe konkurencja. Im większa konkurencja, tym więcej udogodnień dla klientów. Dlatego doszliśmy do punktu, kiedy wysyłanie krajowych przesyłek kurierskich stało się tańsze i prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dowiedz się wszystkiego o paczkach krajowych, by móc nadawać je tanio i bez zbędnej straty czasu.

Skąd duży popyt  na przesyłki kurierskie krajowe?

Głównym powodem, dla którego kurierzy mają ręce pełne roboty, jest oczywiście rosnący udział sklepów internetowych w sprzedaży detalicznej. Liczby te wzrosły również wskutek pandemii koronawirusa i zamkniętych z tego powodu sklepów stacjonarnych. Ponadto coraz chętniej odkupujemy przedmioty na portalach ogłoszeniowych lub grupach w mediach społecznościowych od innych użytkowników. Nie zapominajmy również o tym, że zwyczajnie możemy obdarowywać prezentami swoich bliskich z odległych stron Polski.

Przesyłka krajowa już nie tylko dla firm

Przed laty, kiedy popyt na przesyłki kurierskie był znacznie mniejszy, z usług przewoźników korzystały głównie firmy i to do nich kierowane były oferty przewozowe. Z biegiem czasu wszelkie ograniczenia dotyczące wysyłania paczek krajowych kurierskich przez osoby fizyczne poszły w zapomnienie i ewentualnie dotyczą dzisiaj przesyłek międzynarodowych. Obecnie każdy może nadać przesyłkę krajową kurierską niezależnie od jej gabarytów.

Nadawaj przesyłki krajowe, skąd tylko chcesz

Przesyłki krajowe możesz nadawać na kilka różnych sposobów i wybrać taki, który jest dla Ciebie najwygodniejszy. Zobacz, co masz do wyboru.

Zamów kuriera do domu

Jest to zapewne pierwszy sposób nadania paczki, jaki przyjdzie Ci do głowy. Wystarczy, że przejrzysz oferty firm kurierskich i wybierzesz najkorzystniejszą. Następnie wypełnisz formularz, wskazując gabaryty przesyłki, adres odbioru przez kuriera oraz dostawy, a  na końcu opłacisz zamówienie. Teraz pozostanie Ci już tylko oczekiwanie w domu na kuriera, który we wskazanym terminie przyjedzie odebrać od Ciebie paczkę.

Nadawaj w paczki w punktach

Paczki krajowe możesz nadawać również w różnych punktach, z którymi współpracują firmy kurierskie. Najczęściej są to sklepy, punkty usługowe czy stacje benzynowe. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bowiem nie musisz dostosowywać się do godzin pracy kuriera i czekać w domu we wskazanych przez niego godzinach. Możesz nadać paczkę podczas robienia zakupów, załatwiania swoich spraw na mieście czy w drodze powrotnej z pracy do domu. Wystarczy, że wcześniej wypełnisz formularz na stronie internetowej przewoźnika, opłacisz usługę oraz wydrukujesz i nakleisz etykietę na przesyłkę. Pozostanie Ci tylko pozostawienie paczki w punkcie.

Korzystaj z automatów paczkowych

W ostatnich latach w Polsce zaczęło pojawiać się coraz więcej automatów paczkowych, głównie firmy InPost, ale ostatnio coraz częściej również innych przewoźników. Z ich pomocą możesz nie tylko odbierać paczki ze skrytek, ale również nadawać je, co jest jeszcze wygodniejsze niż wysyłanie paczek w punktach. Wystarczy, że wypełnisz formularz na stronie przewoźnika i opłacisz usługę, dzięki czemu będziesz mógł pobrać etykietę przewozową, gotową do naklejenia na opakowaniu. Po wpisaniu lub zeskanowaniu kodu na pulpicie automatu paczkowego otworzy się skrytka, do której wystarczy włożyć przesyłkę i zamknąć drzwiczki.

Firmy brokerskie – wygodne i bezpieczne przesyłki kurierskie krajowe

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się brokerzy kurierscy, do których zalicza się między innymi firma Pakersi..pl. Brokerzy to firmy, które mają podpisane umowy z funkcjonującymi na rynku przewoźnikami i pośredniczą w nadawaniu przesyłek kurierskich, a także umożliwiają odbiór paczek w swoich punktach.

Czy to oznacza wyższe ceny?

Wcale nie musi tak być. Brokerzy mają podpisane umowy, na podstawie których pośredniczą w nadawaniu dużego wolumenu wysyłek. Dzięki temu są w stanie wynegocjować bardzo korzystne ceny, które nawet po nałożeniu swojej marży są atrakcyjniejsze niż te, które są w ofertach firm kurierskich dla klientów indywidualnych. Dlatego zawsze warto odwiedzać strony internetowe brokerów lub nadawać paczki w ich punktach.

Ile kosztuje nadanie przesyłki krajowej u brokera kurierskiego?

Ceny zależą oczywiście od cennika wybranej firmy kurierskiej. Istotny wpływ mają na nie również gabaryt przesyłki i ewentualne dodatkowe usługi, np. dostarczenie w sobotę, wysyłka ekspresowa czy ubezpieczenie przesyłki. Cennik brokera Pakersi przestawia się następująco:

  • •koperty i paczki do 1 kg – od 18,90 PLN;
  • •paczki do 5 kg – od 21,90 PLN;
  • •paczki do 10 kg – od 23,90 PLN;
  • •paczki do 25 kg – od 25,90 PLN;
  • •paczki do 30 kg – od 27,90 PLN.

Warto jednak sprawdzać ceny w najbliższym punkcie Pakersów, bowiem franczyzobiorcy mogą prowadzić swoją politykę cenową, zatem ceny niższe niż podane na stronie internetowej nie powinny być zaskoczeniem.