Paczka pobraniowa – najczęściej zadawane pytania

Pakersi

Opublikowane w dniu 04.11.2021r.

Chcesz nadać przesyłkę kurierską, ale Twój adresat obawia się płacenia za zamówienie z góry? A może klient nie ma wystarczającej ilości gotówki na koncie i wolałby skorzystać z płatności przy odbiorze? Wówczas najlepszym wyborem będzie wysyłka za pobraniem – zapoznaj się z naszym wpisem i poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania.

1. Czym jest wysyłka za pobraniem?

Wysyłka za pobraniem, czyli tzw. COD (Cash On Delivery – płatność za pobraniem) to usługa, która polega na dostarczeniu paczki kurierskiej do wskazanego odbiorcy i pobrania od niego ustalonej wcześniej zapłaty. Najchętniej wybierają ją klienci, którzy wcześniej nie współpracowali z daną firmą lub sprzedawcą, a także osoby nieposiadające bankowych kont internetowych czy mobilnych.

2. Jakie korzyści wiążę się z wyborem paczki pobraniowej?

Paczka pobraniowa to szybki i bezpieczny rodzaj dostawy. Adresat po złożeniu zamówienia nie musi się logować do płatności internetowej czy też wypełniać blankietu pocztowego. Wysyłka za pobraniem zazwyczaj jest również rozwiązaniem szybszym, gdyż przewoźnik nie czeka na zaksięgowanie wpłaty.

3. Jak nadać paczkę pobraniową?

Możesz skorzystać z naszego nadania paczki pobraniowej na jeden z trzech sposobów:

  • •zamów kuriera pod wskazany adres przez telefon lub e-mail,
  • •nadaj pakunek w jednym z naszych punktów partnerskich,
  • •zamów doręczyciela do dowolnego miejsca na świecie, aby odebrał paczkę i dostarczył ją do adresata.

4. Czy przed opłaceniem paczki pobraniowej można sprawdzić jej zawartość?

Wiele osób mylnie uważa, że przed zapłaceniem za towar będą mogły sprawdzić zawartość pakunku przy kurierze. W rzeczywistości, klient może otworzyć paczkę dopiero po jej opłaceniu. Jeżeli okaże się, że towar uległ uszkodzeniu lub jest niekompletny – w obecności doręczyciela należy sporządzić protokół szkody.

5. Czy za pobranie można zapłacić kartą?

Obecnie większość przewoźników obsługuje płatności zarówno gotówkowe, jak i kartą płatniczą bądź BLIKiem. W zależności od wybranego sposobu dostawy, klient uiszcza opłatę bezpośrednio u kuriera, w punkcie partnerskim lub przy paczkomacie.

6. Nietypowa paczka pobraniowa – czy wysyłka jest możliwa?

Za naszym pośrednictwem możesz wysłać paczkę pobraniową o niestandardowych wymiarach. Wynegocjowaliśmy niezwykle korzystne stawki u takich przewoźników jak:

  • •AmbroExpress, które proponuje wysyłkę wielkogabarytowych części samochodowych oraz mebli,
  • •TNT – firma zapewniająca wysyłki nietypowych towarów,
  • •Hellmann Worldwide Logistics – specjalista od przewozu przesyłek paletowych.

Warto podkreślić, że paczki wielkogabarytowe możemy odebrać bezpośrednio z parkingu Twojej firmy, a w razie potrzeby podstawimy samochód zaopatrzony w windę. Żaden format pakunku nie jest dla nas przeszkodą.

7. Co się dzieje, jeśli adresat nie odbierze paczki pobraniowej?

Może się zdarzyć, że odbiorca nie będzie obecny pod wskazanym adresem. Wówczas w następny dzień roboczy kurier ponawia próbę dostarczenia przesyłki. W sytuacji, gdy i ona skończy się niepowodzeniem, doręczyciel pozostawia awizo. Adresat w ciągu dwóch dni może odebrać paczkę pobraniową w najbliższym oddziale, jeśli tego nie zrobi – towar zostaje zwrócony nadawcy.

8. Czy kurier może dostarczyć paczkę pobraniową w sobotę?

Za dodatkową opłatą możesz zaznaczyć pożądany czas dostawy. Kurier doręczy przesyłkę do godziny 9 lub 12 rano bądź po 18. Udostępniamy również możliwość dostarczenia paczek pobraniowych w soboty. Warto podkreślić, że pakunek możesz nadać z każdego miejsca na świecie za pośrednictwem maila lub telefonu.

Pragniesz wysłać paczkę za pobraniem?

Chcesz nadać paczkę pobraniową i nie wiesz, jaka oferta przewozowa będzie dla Ciebie najkorzystniejsza? Sięgnij po doświadczenie firmy Pakersi. Wybierzemy przewoźnika, który dostarczy Twoją przesyłkę w jak najszybszym terminie i najniższej cenie na terenie całej Polski lub za granicą. Mamy w swoim portfolio wiele nietypowych zleceń. Dostarczamy przesyłki o różnych gabarytach i nietypowych wymaganiach np. materiały medyczne, części samochodowe czy łyżkę od koparki. Nie czekaj – już dziś poznaj pełną ofertę wysyłek za pobraniem i ciesz się ze sprawnej obsługi swoich pakunków.