Proces wyboru franczyzodawcy – na co zwrócić uwagę?

Pakersi

Opublikowane w dniu 14.04.2023r.

Co znajdziesz w artykule?

  1. Wybór branży kluczem do sukcesu franczyzy
  2. Franczyza – zanim się zdecydujesz
  3. Wybór franczyzy – jak podjąć dobrą decyzję?
  4. Wybór franczyzodawcy – korzyści ze współpracy
  5. Dołącz do Pakersów – postaw na franczyzę!

Każdego roku na polskim rynku pojawia się coraz więcej nowych konceptów franczyzowych. Idea biznesowa wydaje się być całkiem korzystna zarówno dla franczyzobiorcy, jak i franczyzodawcy. Należy jednak dokładnie zastanowić się nad tym, z jakim licencjodawcą warto rozpocząć współpracę i jak wybrać najlepszą franczyzę.

Wybór branży kluczem do sukcesu franczyzy

Franczyza to jeden ze sposobów na rozpoczęcie prowadzenia własnego biznesu, jednakże nie od zera, a pod marką znaną już szerszemu gronu klientów. Z tego rozwiązania korzystają najczęściej Ci, którzy zebrali określonej wielkości kapitał własny i chcą bezpiecznie zainwestować pieniądze w swoją działalność.

Jak wybrać najlepszą franczyzę? Określenie profilu działalności to pierwsze wyzwanie dla przyszłego franczyzobiorcy. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe odgrywa tu dużą wolę – można wykorzystać zdobytą już wiedzę, ale także własne atuty i predyspozycje. Należy oczywiście dokładnie przyjrzeć się branży i ocenić wysokość popytu na dane towary lub usługi.

Nieustanny rozwój e-commerce i zainteresowania klientów kupnem towarów przez Internet przyczynił się do wzrostu zapotrzebowania na wysokiej jakości usługi kurierskie. Obecnie to jeden z obszarów biznesowych, który może przynieść franczyzobiorcom wymierne korzyści, pod warunkiem, że wybór franczyzodawcy będzie przemyślany i trafny. Wśród godnych zaufania partnerów biznesowych znajduje się firma Pakersi.

Franczyza – zanim się zdecydujesz

Przed podjęciem decyzji o franczyzie warto dokładnie zastanowić się nad kwestią finansów. Odpowiednia ilość gotówki na koncie i możliwość wzięcia pożyczki musi stanowić dla franczyzobiorcy optymalne zabezpieczenie. Samo przygotowanie i otwarcie punktu usługowego lub sprzedażowego to nie wszystko. Należy dysponować jakąkolwiek rezerwą finansową, zwłaszcza w kilku pierwszych miesiącach funkcjonowania – istnieją przecież koszty stałe, takie jak czynsz czy pensje pracowników. Poduszka finansowa jest więc koniecznością.

Wybór franczyzy – jak podjąć dobrą decyzję?

Jak wybrać franczyzodawcę? Warto porównać ich oferty w zakresie udzielanego wsparcia, doświadczenia rynkowego czy też wielkości stworzonej przez nich sieci franczyzowej. Wśród wiarygodnych i polecanych licencjodawców znajdują się Pakersi – usługi kurierskie na najwyższym poziomie.

Pakersi to otwarty model franczyzy, w ramach którego franczyzobiorca może sam ustalać ceny. To pozwala mu uzyskać silną pozycję na rynku i zmaksymalizować zyski. Dajemy możliwość wyboru współpracy z dowolnymi firmami marketingowymi, księgowymi etc. i traktujemy partnerów biznesowych jako równych sobie.

Wybór franczyzodawcy – korzyści ze współpracy

Pakersi pozytywnie podchodzą do pomysłu połączenia usług kurierskich z innymi biznesami. Świetnym tego przykładem jest program Pakersi Przy Okazji, czyli możliwość wygodnego nadania paczki przy okazji zakupów w danym lokalu, bez zbędnych formalności i długiego oczekiwania w kolejkach. Jest to możliwe dzięki współpracy franczyzobiorcy ze sklepem lub innym usługodawcą i przynosi wiele wymiernych korzyści każdej ze stron. To idealne rozwiązanie dla przedsiębiorcy prowadzącego już własny biznes i dysponującego odpowiednio dużym lokalem – w jednej placówce może posiadać dwa odrębne punkty i czerpać zysk z obu z nich.

Kolejną zaletą franczyzy usług kurierskich w Pakersach jest możliwość (a raczej konieczność!) skorzystania z odpowiednio przeprowadzanych szkoleń, niezbędnych do uruchomienia biznesu. Franczyzobiorcy mają okazję przekonać się, jakie korzyści płyną z prowadzenia tego typu biznesu, jakich unikać błędów, co zrobić, aby uniknąć porażki, etc.

Punkt paczek określany jest mianem biznesu niskokosztowego. Otwarcie sklepu czy też restauracji wiąże się z kosztami rzędu kilkuset tysięcy. Należy pamiętać również o opłatach za czynsz, zaopatrzeniu itd. Z kolei koszty licencyjne punktu kurierskiego to ok. 16.000 złotych netto (standardowy wystrój lokalu), a ponadto – dzięki pomocy Pakersów – franczyzobiorca może uzyskać dofinansowanie rządowe, samorządowe lub unijne aż do 100% inwestycji.

Dołącz do Pakersów – postaw na franczyzę!

Rozpoczęcie przygody z prowadzeniem biznesu należy odpowiednio przemyśleć i zaplanować. Dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w obszarze własnej działalności, franczyza wydaje się idealnym rozwiązaniem. Chcesz dowiedzieć się nieco więcej o tym, jak wystartować z własnym punktem kurierskim? Zdecydowałeś się rozpocząć współpracę z Pakersami? Zgłoś się do nas – pomożemy Ci pokonać trudności i wskażemy drogę do sukcesu!