Według WHO, ryzyko zarażenia się przez przesyłki jest niewielkie

Opublikowane w dniu 19.03.2020r.

Jakie jest prawdopodobieństwo zarażenia się wirusem w wyniku dotykania przesyłek? Ze względu na zaistniałą sytuację kryzysową i zagrożenie zdrowia z pewnością wiele osób zadaje sobie to pytanie.

Na szczęście firmy odgrywające ważną rolę w globalnym łańcuchu dostaw postępują  zgodnie z rekomendacjami Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz innych organów Centrum Zapobiegania Chorób (CDCs), a także Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), dokładając starań w celu ochrony Klientów i pracowników, w inicjatywie “Bezpieczeństwo przede wszystkim”, poinformował nas Bert Nappier, president w FedEx Express Europe i CEO w TNT, które są strategicznymi partnerami Pakersów.

Szczegółowe informacje jak reagują na dynamicznie zmieniającą się sytuację, mogą Państwo śledzić na dedykowanej stronie internetowej.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i wątpliwości dotyczące epidemii koronawirusa COVID-19 udziela także WHO. Nie jest do końca pewne, jak długo wirus potrafi przetrwać na stałych powierzchniach, jednak ze względu na to, że przesyłki transportowane są w różnych warunkach i temperaturze, ryzyko infekcji tą drogą jest bardzo niskie.

W razie jakichkolwiek wątpliwości Światowa Organizacja Zdrowia zaleca skorzystanie z prostych środków dezynfekujących, najlepiej na bazie alkoholu, aby odkazić powierzchnię przesyłki. Do profilaktyki przeciwdziałającej rozprzestrzenianiu się wirusa należy także mycie rąk za każdym razem po odbiorze przesyłki i unikanie dotykania oczu, ust i nosa.

Zobacz też: