Allegro Smart! - platforma skraca listę firm kurierskich

Pakersi

Opublikowane w dniu 06.07.2020r.

Opłacając miesięczny lub roczny abonament w usłudze Allegro Smart! możemy liczyć między innymi na darmową dostawę zakupionych produktów. Do tej pory realizowało ją kilkanaście firm kurierskich, jednak od 1 lipca 2020 roku, lista przewoźników znacząco się skróciła.

Allegro Smart! – lista kurierów ograniczona

Skrócenie liczby firm kurierskich współpracujących z Allegro w ramach programu Smart! to efekt przeprowadzonego niedawno przetargu. Jak mówi w rozmowie z portalem Wirtualne Media przedstawiciel Allegro Michał Bonarowski – Allegro negocjuje warunki kontraktów z firmami logistycznymi na potrzeby programu Smart!, a także poza nim. W efekcie udostępniamy sprzedawcom metody dostawy w atrakcyjnych cenach, których sami nie byliby w stanie wynegocjować.

Oznacza to, że od 1 lipca użytkownicy programu Allegro Smart! będą mogli skorzystać z usług tylko czterech przewoźników: DPD, Poczty Polskiej, UPS oraz Xpress Couriers. Poza listą znalazły się takie firmy kurierskie jak GLS, TNT Express, DHL oraz FedEx. Michał Bonarowski nie wyklucza jednak, że lista z czasem się powiększy.

Brak firmy InPost na liście przewoźników Allegro Smart!

Największym zaskoczeniem zmian wprowadzonych na liście przewoźników programu Allegro Smart! jest brak firmy InPost. Czy oznacza to koniec bliskiej współpracy tych dwóch podmiotów? W żadnym wypadku! Jak podkreślają przedstawiciele Allegro, InPost nadal pozostaje ich bliskim partnerem i w dalszym ciągu będzie dostarczać przesyłki do sieci Paczkomatów.

Zobacz też: