Aplikacja mobilna InPost na celowniku oszustów

Opublikowane w dniu 03.06.2020r.

8 tygodni na podium listy pobrań w sklepach Google Play i App Store, 4 miliony aktywnych użytkowników i kilkaset tysięcy zdalnych otwarć skrytki Paczkomatu dziennie - te imponujące statystyki dotyczą bezpłatnej aplikacji InPost Mobile.

Do rekordowego wzrostu popularności aplikacji przyczyniła się pandemia koronawirusa i zapotrzebowanie na bezkontaktowy odbiór paczek, jak powiedział Rafał Brzoska, założyciel i prezes InPost: "Wiedzieliśmy, że uruchomienie nowatorskiego rozwiązania na polskim rynku logistycznym, jakim jest aplikacja mobilna do zarządzania Paczkomatem, będzie bardzo dobrym pomysłem. Jednak do czasu pandemii nikt nie przewidywał, jak bardzo właśnie to rozwiązanie będzie potrzebne i jak świetnie zda egzamin. Naszym zdaniem to technologia jest logistyką jutra. Jak widać, opieranie strategii biznesu na innowacyjności pozwala świetnie przygotować się nawet na niespodziewane sytuacje."

Popularna aplikacja na celowniku oszustów

Wraz z zyskaniem na popularności nasiliły się ataki phishing SMS, w których cyberprzestępcy podszywają się pod InPost i wysyłają niebezpieczne linki skłaniające do pobrania aplikacji InPost Mobile, co grozi zainfekowaniem telefonu szkodliwym oprogramowaniem. W związku z falą oszustw uprasza się o zachowanie szczególnej ostrożności:

  • • InPost nigdy nie wysyła linków kierujących do domeny .com
  • • Otrzymanie kodu odbioru jest niezależne od posiadania aplikacji
  • • Aplikację InPost Mobile należy pobierać i instalować jedynie z oficjalnych sklepów: Google Play, App Store i Huawei AppGallery
Zobacz też: