Pakersi Góra - wywiad z prowadzącą Punkt Kurierski

Pakersi

Opublikowane w dniu 28.04.2020r.

Wywiad z właścicielką punktu kurierskiego w Górze

Jak można trafić do Pani punktu kurierskiego w Górze? Czy obok są jakieś miejsca, które zna każdy?

Punkt kurierski Pakersi w Górze znajduję się przy ulicy Poznańskiej 21, w tym samym budynku co hurtownia elektryczna. Blisko Nas mieści się sklep z częściami samochodowymi, a po drugiej stronie ulicy jest zakład mleczarski.

Gdzie najlepiej zaparkować?

Przed samym wejściem do punktu jest duży parking, na którym bez problemu można zaparkować.

W jakich godzinach będzie otwarty punkt kurierski Góra?

Punkt kurierski w Górze otwarty jest w godzinach 08:00-17:00 od poniedziałku do piątku.

Jak można składać zamówienia w Pani punkcie kurierskim w Górze?

W punkcie kurierskim Pakersi w Górze możesz złożyć zamówienie osobiście pod adresem Poznańska 21. Zachęcamy również do wygodnego nadawania paczek poprzez e-mail [email protected] lub telefonicznie 730 793 796. Napisz lub zadzwoń, a kurier odbierze przesyłkę ze wskazanego przez Ciebie adresu.

Jakie cechy przekonały Panią do wyboru franczyzy punktu kurierskiego Pakersi?

Do wyboru franczyzy punktu kurierskiego Pakersi przekonała mnie niska kwota wkładu własnego, możliwość rozwoju, otwartość pracowników.

Czy miała Pani doświadczenie w branży kurierskiej przed przystąpieniem do franczyzy? Czym zajmowała się Pani przed otworzeniem punktu kurierskiego w Górze?

Jestem młodą osobą, nie miałam w ogóle doświadczenia, jednak dzięki pomocy centrali udało mi się w krótkim czasie dowiedzieć wielu rzeczy, nie tylko o branży kurierskiej, ale również o sprzedaży, prowadzeniu działalności i pracy z Klientem.

Co wyróżnia Pani punkt kurierski na tle konkurencji?

Przede wszystkim niskie ceny oraz indywidualne podejście do Klienta. Dodatkowym atutem jest możliwość spakowania u nas przesyłki na miejscu. Posiadamy również szeroki zakres wyboru przewoźników, przez co jesteśmy w stanie wysłać różne, nawet nietypowe paczki.

Jakie są najczęstsze błędy popełniane przez Klientów Pani punktu kurierskiego? Na co powinni zwracać uwagę wysyłając paczki?

Zdarza się, że Klient niedokładnie zabezpieczył swoją przesyłkę, przez co może ona ulec zniszczeniu w transporcie. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie wszyscy na co dzień wysyłają przesyłki i dysponują materiałami do pakowania. Dlatego w punkcie kurierskim w Górze zawsze jesteśmy chętni, by pomóc z pakowaniem przesyłki, lub jeżeli widzimy, że nie jest dostatecznie zabezpieczona, pomagamy tak, by dotarła nienaruszona na miejsce docelowe.

Jakie były najbardziej nietypowe przesyłki w Pani punkcie kurierskim w Górze?

Tłumik z wydechem od busa, który po zapakowaniu wyglądał jak wielkie nożyce.

Ilu pracowników Pani zatrudnia? Jaki jest podział zadań?

Zatrudniamy trzech pracowników. Każdy ma przydzielone zadania – jedna osoba zajmuje się Klientami indywidualnymi, a pozostałe Klientami firmowymi i sprzedażą naszych usług.

Jak długo trwał proces wdrożenia się w branżę kurierską?

Myślę, że proces wdrażania się trwał trzy miesiące. Biorąc pod uwagę to, że wcześniej nie miałam doświadczenia w branży kurierskiej, to jest to bardzo dobry wynik :)

Jak ocenia Pani perspektywę na przyszłość?

Myślę, że wszystko jest na dobrej drodze do uzyskania wysokiego poziomu pod względem obsługi Klienta oraz świadczonych usług, a także stania się liderem w branży kurierskiej w Górze.

Jakich Klientów jest najwięcej w Pani punkcie kurierskim Pakersi?

Do naszego punktu kurierskiego najczęściej przychodzą osoby, które wysyłają dokumenty zagraniczne, części samochodowe i robótki ręczne.

Jaką radę dałaby Pani początkującemu właścicielowi punktu kurierskiego Pakersi?

Trzeba być otwartym na nowe doświadczenia, mieć dużo pokory, ale też pewności siebie i cierpliwości.

Zobacz też: