Pakersi Wieruszów - wywiad z waścicielem Punktu Kurierskiego

Pakersi

Opublikowane w dniu 04.06.2020r.

Wywiad z właścicielem punktu kurierskiego w Wieruszowie

Jak można trafić do Pana punktu kurierskiego w Wieruszowie? Czy obok są jakieś miejsca, które zna każdy?

Nasz punkt kurierski Pakersi Wieruszów znajduje się przy ulicy Warszawskiej 29 w sąsiedztwie sklepu odzieżowego „Beata” oraz banku Millennium Partner. Klienci nie powinni mieć problemu ze znalezieniem naszej lokalizacji, gdyż mamy dobrze widoczną, dużą reklamę zewnętrzną witryny z logo sieci Pakersów.

Gdzie najlepiej zaparkować?

Nasi Klienci mogą skorzystać z ogólnodostępnego parkingu znajdującego się po drugiej stronie ulicy.

W jakich godzinach będzie otwarty punkt kurierski Wieruszów?

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.

Jak można składać zamówienia w Pana/Pani punkcie kurierskim w Wieruszowie?

W punkcie kurierskim Pakersi w Wieruszowie możesz złożyć zamówienia osobiście pod adresem Warszawska 29. Zachęcamy również do wygodnego nadawania paczek poprzez e-mail: [email protected] lub telefonicznie 666 641 494. Napisz lub zadzwoń, a kurier odbierze przesyłkę ze wskazanego przez Ciebie adresu.

Dlaczego zdecydował się Pan na franczyzę punktu kurierskiego w Wieruszowie?

Zapragnąłem otworzyć własny biznes, a jednocześnie miejsce, którego brakowało na mapie Wieruszowa. Dzięki ofercie franczyzy punktu kurierskiego Pakersów, przy stosunkowo niskich kosztach prowadzenia własnej działalności gospodarczej, otrzymałem wiele korzyści płynących z sieci. Między innymi wyposażenie lokalu, pełen pakiet szkoleń, stałą pomoc Zespołu Opiekunów.

Jakie cechy przekonały Pana do wyboru franczyzy punktu kurierskiego Pakersi?

Dużym atutem jest współpraca z największymi przewoźnikami takimi jak DHL, InPost, FedEx i wielu innych. Dzięki dostępności do tak dużej ilości sprawdzonych firm kurierskich mogę zaoferować swoim Klientom szeroki zakres usług oraz niskie ceny wynegocjowane przez sieć. Dodatkowo Pakersi oferują Otwarty Model Franczyzy, pozwalający działać na terenie całego kraju i samodzielnie ustalać ceny, aby pokonać konkurencję.

Czy miał Pan doświadczenie w branży kurierskiej przed przystąpieniem do franczyzy? Czym zajmował się Pan przed otworzeniem punktu kurierskiego w Wieruszowie?

Nie, żadnego doświadczenia w tej branży wcześniej nie miałem. Znałem ją tylko od strony Klienta wysyłającego lub odbierającego przesyłki.

Co wyróżnia Pana punkt kurierski na tle konkurencji?

Przede wszystkim szeroki zakres wyboru przewoźników, a co za tym idzie niska cena i dopasowanie do potrzeb najbardziej wymagającego Klienta.

Jakie są najczęstsze błędy popełniane przez Klientów Pana punktu kurierskiego? Na co powinni zwracać uwagę, wysyłając paczki?

Klienci nie zawsze wiedzą jak odpowiednio zabezpieczyć przesyłkę, jednak zawsze służymy pomocą w tej kwestii. Warto o to zadbać, aby wysyłany towar nie uległ uszkodzeniu w trakcie transportu. Ważne jest np. odpowiednie oklejenie taśmą klejącą czy folią stretch oraz takie dopasowanie opakowania, aby zawartość się w nim nie przemieszczała. Warto zwrócić uwagę również na gabaryty lub niestandardowe zapakowanie danej przesyłki w celu uniknięcia dopłat.

Skąd zainteresowanie branżą kurierską?

Branża kurierska jest to kierunek, w którym widać ogromny potencjał. Dynamiczny rozwój tego rodzaju usług, a także wzrost popytu wśród konsumentów sprawia, że jest to odpowiedni sposób na biznes i stąd moje zainteresowanie.

Jak długo trwał proces wdrożenia się w branżę kurierską?

Początki jak wiadomo nie zawsze są łatwe. Biorąc pod uwagę brak doświadczenia w branży kurierskiej wiele trzeba było się nauczyć. Trudno dokładnie określić, ale myślę, że pierwsze trzy miesiącę wystarczyły, aby się wdrożyć. Trzeba również pamiętać, że branża kurierska cały czas się rozwija, dlatego tak ważne są ciągłe szkolenia organizowane przez Centralę Pakersów, w których uczestniczymy.

Co lubi Pan w swojej pracy i dlaczego?

Jednym z wielu powodów, dla których lubię swoją pracę jest jej różnorodność. Żaden dzień nie jest taki sam jak poprzedni. Praca ta stwarza duże możliwości rozwoju oraz zdobywania wiedzy i doświadczenia. Obsługa Klienta bardzo mi odpowiada. Lubię kontakt z ludźmi i lubię pomagać. Wiem też, że dla nikogo nie pracowałbym z takim zaangażowaniem jak dla siebie i własnego biznesu.

Jak ocenia Pan perspektywę na przyszłość?

Moim głównym celem jest zdobycie dużej rzeszy Klientów zarówno indywidualnych, jak i biznesowych. Chcę również nadal podnosić swoje umiejętności pod względem obsługi Klienta oraz świadczonych usług i mieć realny wkład w rozwój firmy.

Jakich Klientów jest najwięcej w Pana punkcie kurierskim Pakersi?

Przekrój naszych Klientów jest bardzo zróżnicowany. Wśród nich są osoby, które np. robią zwrot zakupionego w Internecie towaru czy osoby wysyłające paczki zagraniczne do rodziny. Mamy również stałych Klientów, sprzedających własny towar lub handlujących częściami samochodowymi.

Jaką radę dałby Pan początkującemu właścicielowi punktu kurierskiego Pakersi?

Przede wszystkim nie bać się podjąć działania. Staraj się być otwarty na ludzi, cierpliwy i czerp przyjemność z pracy.

Zobacz też: