Franczyza w domu – to jest to czego potrzebujesz!

Pakersi

Opublikowane w dniu 03.04.2020r.

Franczyza w domu (ang. home based franchise), to pomysł na biznes, który nie wymaga od Ciebie wynajmowania lokalu. Idea ta wydaje się najbardziej rozwinięta w Stanach Zjednoczonych oraz w Wielkiej Brytanii – branże, w których można upatrywać swoją szansę to między innymi usługi sprzątania (w domu lub firmie Klienta), edukacja (nauka języków), turystyka (biuro podróży online) czy sprzedaż bezpośrednia.

Jaka franczyza w domu?

W Polsce pojęcie franczyzy we własnym domu nie jest bardzo popularne, jednak na rynku istnieje kilka branż, które oferują możliwość prowadzenia takiego biznesu. Takie oferty są wyszukiwane szczególnie teraz, kiedy związana z pandemią sytuacja na świecie jest niestabilna, a kontakt między ludźmi ograniczony.

Franczyza przez Internet - czy to ma sens?

Przedsiębiorstwa związane z mediami funkcjonujące w sieci, to jedna z propozycji franczyzy, do której nie potrzebujesz lokalu. Są to głównie regionalne portale internetowe – koszty wejścia do sieci wahają się między kilkoma a kilkunastoma tysiącami złotych. Zarabiają one na reklamach i artykułach sponsorowanych, a także na sprzedaży biletów czy kuponów rabatowych.

Taka franczyza nie jest jednak opcją dla wszystkich. Przeszkodą może okazać się na przykład konieczność pochodzenia z miasta zamieszkałego przez kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców. Problemem jest też nieprzewidywalność i uzależnienie od reklamodawców. W przypadku ciężkiej sytuacji gospodarczej czy kryzysów, firmy przestają się reklamować, a serwisy internetowe tracą źródło zarobków.

Franczyza mobilna pomysłem na biznes nawet w domu na wsi

Alternatywą dla franczyzy prowadzonej z domu jest franczyza mobilna. Działa ona głównie w takich branżach jak gastronomia i edukacja. Do pierwszej kategorii zaliczają się między innymi różnego rodzaju stoiska z jedzeniem, które mają charakter przyczepy lub roweru ze stacją do kawy, lub lodów. Jakiś czas temu popularne były również franczyzy foodtrucków, jednak to bardzo wysoki koszt, często powyżej 100.000 złotych.

Minusem takiego biznesu jest jego sezonowość. Ponadto teraz, kiedy wszystko jest zamknięte, a imprezy masowe odwołane, mobilne punkty gastronomiczne mogą mieć problem z pozyskaniem Klientów.

Jeśli chodzi franczyzę w domu, która związana jest z edukacją, to są to głównie szkolenia oraz zajęcia językowe prowadzone online. W Polsce nie jest to jeszcze zbyt popularne, ale w bardziej rozległych krajach takich jak Australia czy USA można znaleźć takie franczyzy. Jeśli myślisz o prowadzeniu zajęć językowych z własnego domu, pamiętaj o różnicach w strefach czasowych – amerykańscy czy australijscy Klienci działają w zupełnie innych godzinach niż my.

Franczyza kurierska w domu

Nowością na rynku jest franczyza w domu punktu kurierskiego sieci Pakersi – teraz możesz zacząć działalność w domu i otworzyć lokal dopiero, kiedy zagrożenie epidemią wygaśnie.

Branża kurierska jest jedną z nielicznych, które w dobie epidemii koronawirusa zanotowały wzrost zysków. Z dnia na dzień drastycznie  wzrosła liczba osób zamawiających zakupy przez Internet. liczba przesyłek kurierskich nadawanych przez sklepy internetowe poszybowała w górę.

Pakersi stworzyli ofertę franczyzy, która dopasowana jest do aktualnej sytuacji w kraju. Dzięki niej możesz teraz założyć swój punkt kurierski, a lokal uruchomić za miesiąc lub dwa.

Zobacz szczegóły »

Olbrzymim plusem franczyzy kurierskiej Pakersów jest współpraca z wieloma firmami kurierskimi takimi jak InPost, FedEx, DHL, TNT i innymi. Dzięki temu, nawet w przypadku ewentualnych problemów u jednego z przewoźników, inny kurier może odebrać przesyłki od naszych Klientów. Dzięki ponad 70-letniemu doświadczeniu naszych przewoźników w 220 krajach nie zanosi się na problemy, jednak jesteśmy dodatkowo zabezpieczeni.

Zobacz też:

Nie marnuj czasu – załóż franczyzę w domu!

Jeśli od dawna odkładałeś myśl o założeniu własnego biznesu, to całkiem możliwe, że właśnie teraz przyszedł moment na jej założenie.

Własny punkt kurierski w sieci Pakersi to świetny pomysł z kilku powodów.

Pakiet startowy do uruchomienia franczyzy w domu

Oprócz możliwości uruchomienia franczyzy w domu dostajesz pełen pakiet startowy, zawierający know-how marki, licencje na logotyp i inne elementy brandingowe czy intuicyjny system nadawczy, którego nauczysz się w kilka chwil.

Zaletą naszej franczyzy w domu jest również możliwość skupienia się na wyszukiwaniu i pozyskiwaniu Klientów biznesowych. To ważne szczególnie w czasach pandemii, kiedy osobiste kontakty z potencjalnymi Klientami są utrudnione.

Aby pomóc Ci w ich znalezieniu , uruchomiliśmy 4-dniowe szkolenia przez Internet  prowadzone przez doświadczoną osobę, przed którą techniki skutecznej sprzedaży nie mają żadnych tajemnic. Co obecnie ważne - wszystkie działania sprzedażowe możesz prowadzić przez Internet, bez wychodzenia z domu. Kiedy sytuacja się uspokoi, będziesz odbywać spotkania z Klientami twarzą w twarz, ale na razie ważniejsze jest Twoje bezpieczeństwo.

Bonusem jest 30-dniowy program sprzedażowy, który pozwoli Ci utrwalić zdobytą wiedzę i wykorzystać ją w praktyce – stworzyć bazę Klientów, dokonać ich selekcji, obronić cenę czy przeprowadzić efektywną rozmowę telefoniczną. Trening prowadzisz w całości przez Internet.

Franczyza Pakersów - wsparcie Opiekunów

Jeśli zdecydujesz się zostać naszym Partnerem, to będziemy wspierać Cię na każdym szczeblu współpracy. Już na samym jej początku otrzymasz Opiekuna, który pomoże Ci się wdrożyć i wyjaśni wszelkie wątpliwości.

Doskonale wiemy, że wdrożenie się w nowy biznes jest trudne, a zrobienie tego online to podwójny problem. Pracujemy zdalnie od blisko 10 lat, więc wiemy jak sobie z tym poradzić. Z kolei, kiedy nadejdzie możliwość uruchomienia placówki, otrzymasz od nas wsparcie marketingowe oraz pomoc w aranżacji lokalu.

Jak założyć punkt kurierski w domu?

Założenie franczyzy punktu kurierskiego w domu to nic trudnego. Wystarczy, że podpiszesz wysłaną do Ciebie kurierem umowę oraz przejdziesz szkolenie przez Internet, które pozwoli Ci na rozpoczęcie procesu pozyskiwania pierwszych Klientów. Dopiero kiedy ich zbierzesz, a sytuacja się uspokoi, otworzysz swój własny lokal, który ściągnie dodatkowych Klientów „z ulicy”.

Jeśli zainteresowała Cię ta oferta, to zapraszamy do kontaktu przez formularz znajdujący się na stronie.

Skorzystaj z naszej franczyzy »