InPost bije kolejny rekord - ma już 7000 Paczkomatów

Opublikowane w dniu 25.06.2020r.

Pierwszy Paczkomat został postawiony w Polsce w 2009 r. w Krakowie. Od tamtej pory sieć rozrosła się do imponującej liczby 7000 nowoczesnych, dostępnych 24 godziny na dobę automatów do odbierania i nadawania przesyłek, które na dobre zadomowiły się w polskim krajobrazie.

Innowacja na polskim rynku

Samoobsługowe automaty pocztowe nie są polskim wynalazkiem, podobne do Paczkomatów urządzenia niemiecka poczta testowała już w 2005 roku. Kiedy w 2009 roku został uruchomiony pierwszy Paczkomat, nie każdy wierzył, że urządzenia tego typu przyjmą się na polskim rynku. Jednak od tego czasu usługa oferowana przez InPost stała się bardzo popularna, jak powiedział Rafał Brzoska, założyciel i prezes InPost: "Kolejny Paczkomat o okrągłej liczbie to dla nas małe, InPostowe święto. Maszyna stanęła w jednym z największych miast w Polsce w Poznaniu, przy ul. Doliny 11. Rozbudowa sieci Paczkomatów odbywa się w niemal ekspresowym tempie – tylko w tym roku postawiliśmy już blisko 700 nowych maszyn. Wolumeny obsługiwanych przez nas przesyłek rosną skokowo, a olbrzymie zapotrzebowanie na usługi bezkontaktowe tylko zwiększa liczbę naszych klientów i potrzebę rozbudowy sieci o nowe lokalizacje"

Innowacja na międzynarodowym rynku

Nie każdy wie, że InPost osiągnął sukces także na rynku międzynarodowym. Pierwszy Paczkomat za granicą został postawiony na Słowacji, w Bratysławie. Obecnie Paczkomaty funkcjonują na 21 międzynarodowych rynkach na czterech kontynentach: od Australii, przez Rosję, Malezję, Francję, Włochy, Hiszpanię, Wielką Brytanię i Islandię, po Kolumbię, Chile, Kostarykę, Salwador. Najdalej postawiony Paczkomat w sieci własnej InPostu znajduje się we Władywostoku, dokładnie w odległości 10 321 km od Warszawy!

Zobacz też: